Co mam robić z tą plamą na biodrze?

Od około 5 dni, na biodrze pojawiła mi się czerwona plama. Nie pamiętam dokładnie, ale na początku chyba swedziala. Jest szeroka, i czasem swędzi. Nie mam pojęcia od czego to jest, jednak nie miałem w tamtym miejscu kleszcza. Wewnątrz plamka robi się delikatnie bielsza. Na dodatek plamka jest wypukła.
MĘŻCZYZNA, 19 LAT około miesiąca temu

Konsekwencje opryszczki

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

opisana plama może mieć różne podłoże, zarówno alergiczne, jak i ogólnoustrojowe. W związku z tym, jeśli będzie utrzymywała się przez dłuższy czas należy skonsultować się w jej sprawie z lekarzem dermatologiem.

Może ona bowiem sygnalizować zapalenie skóry, alergię, atopowe zapalenie skóry, świerzb, szkarlatynę, enterowirus lub wiele innych jednostek chorobowych.

O tym, jakie choroby objawiają się plamami na ciele przeczyta Pan w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/czerwone-plamy-na-ciele-alergia-enterowirus-swierzb-szkarlatyna.

Pytanie o zmianę na biodrze pojawiło się już w naszym serwisie. Odpowiedzi specjalistów dostępne są pod poniższym linkiem: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czerwona-zmiana-na-biodrze.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty