Co mam robić z tą plamą na biodrze?

Od około 5 dni, na biodrze pojawiła mi się czerwona plama. Nie pamiętam dokładnie, ale na początku chyba swedziala. Jest szeroka, i czasem swędzi. Nie mam pojęcia od czego to jest, jednak nie miałem w tamtym miejscu kleszcza. Wewnątrz plamka robi się delikatnie bielsza. Na dodatek plamka jest wypukła.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

opisana plama może mieć różne podłoże, zarówno alergiczne, jak i ogólnoustrojowe. W związku z tym, jeśli będzie utrzymywała się przez dłuższy czas należy skonsultować się w jej sprawie z lekarzem dermatologiem.

Może ona bowiem sygnalizować zapalenie skóry, alergię, atopowe zapalenie skóry, świerzb, szkarlatynę, enterowirus lub wiele innych jednostek chorobowych.

O tym, jakie choroby objawiają się plamami na ciele przeczyta Pan w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/czerwone-plamy-na-ciele-alergia-enterowirus-swierzb-szkarlatyna.

Pytanie o zmianę na biodrze pojawiło się już w naszym serwisie. Odpowiedzi specjalistów dostępne są pod poniższym linkiem: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czerwona-zmiana-na-biodrze.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.