Co trzeba robić z tą plamą na palcu u dziecka?

Mój syn lat 2 ma czerwoną plamę na palcu (plama jest tylko od strony wewnatrzej ręki)środkowym wchodzaca na dłoń plama jest sucha i jak sie ja dotyka boli. Nie mam pojecia co to jest byłam u lekarza kazał tylko natluszczac i tylko tyle
KOBIETA, 26 LAT 5 miesięcy temu

Fakty o zdrowiu - Oburęczne dzieci bardziej nadpobudliwe?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

czerwone plamy na ciele dziecka niepokoją wielu rodziców. Nic dziwnego, przyczyn zmiany zabarwienia skóry może być bardzo wiele i nie zawsze stanowią one problem dermatologiczny.

Czerwone plamki mogą świadczyć o stanie zapalnym skóry, alergii, różyczce, odrze czy szkarlatynie. Zdarza się, że są one również spowodowane zakażeniem pasożytniczym bądź wirusowym.

Z kolei suche plamy pojawiające się na ciele dziecka to częsty objaw skazy białkowej, łuszczycy czy atopowego zapalenia skóry. Niepokojący jest fakt, że opisana przez Panią plama przy dotyku powoduje dolegliwości bólowe. Proszę nie bagatelizować tego objawu i udać się z dzieckiem do pediatry bądź dermatologa dziecięcego, który zdiagnozuje problem i wdroży odpowiednie leczenie.

Odpowiedzi na podobne pytania znajdzie Pani poniżej: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czerwona-plama-na-policzku-u-dziecka, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czerwona-plama-u-dziecka-po-ugryzieniu-kleszcza, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/sucha-czerwona-i-swedzaca-skora-u-7-miesiecznego-dziecka, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czerwona-i-sucha-plama-na-brodzie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty