Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 8 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co robić z tymi plamami na skórze?

Dzień dobry. Od tygodnia wyskakują mi czerwone plamy w górnej części pleców, na dekolcie, brzuchu oraz sporadycznie na rękach. Są to plamy swędzące jak od alergii. Dodatkowo po kontakcie z wodą (przy myciu przed nałożeni płynu do kąpieli) zaczerwienienia stają się silniejsze, bardziej swędzą oraz pojawia się drobna wysypka, która później znika. Proszę o podpowiedź co to może byc.
KOBIETA, 22 LAT 4 miesiące temu

Leczenie grzybicy

Grzybica to choroba, która może atakować różne części ciała. Jak można się jej pozbyć? Na ten temat wypowiada się ekspert - Agnieszka Bańka-Wrona, lekarz medycyny estetycznej.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Dzień dobry,

w odpowiedzi na zadane pytanie, chcielibyśmy zachęcić Panią do kontaktu z lekarzem dermatologiem. Swoje dolegliwości opisuje Pani jako czerwone plamy, które pojawiają się na plecach, dekolcie i brzuchu oraz na rękach. Towarzyszy im świąd oraz wysypka szczególnie po kontakcie z wodą. Niestety nie podaje Pani informacji czy te zmiany mają związek z np. zmianą kosmetyków czy proszku do prania. Niemniej jednak wydaje się, że wizyta u dermatologa jest nieunikniona. Lekarz będzie mógł stwierdzić po obejrzeniu tych zmian, jaki mają one charakter oraz czy konieczna będzie diagnostyka alergologiczna. Możliwe, że już na tym etapie dermatolog zaleci odpowiednie leczenie miejscowe w postaci maści czy kremów.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/czerwone-plamy-na-ciele-alergia-enterowirus-swierzb-szkarlatyna

https://portal.abczdrowie.pl/czerwone-plamy-na-skorze

https://portal.abczdrowie.pl/moga-byc-czerwone-brazowe-lub-zolte-sprawdz-co-oznaczaja-plamy-na-skorze

https://portal.abczdrowie.pl/plamy-na-szyi-sprawdz-co-moga-oznaczac

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy