Jak może objawiać się u mnie alergia?

Czy alergia na sierść kota lub psa może Objawiać się TYLKO nieznaczna wysypka (niewielkie czerwone plamki) ? nie towarzyszy temu żaden katar ani kichanie . Od 4 miesięcy borykamy się z problemem skórnym co jakiś czas pojawiają się te plamy . Nie mamy zwierzęcia natomiast są w najbliższej rodzinie .
KOBIETA, 26 LAT 5 miesięcy temu

Co wiesz o alergii pokarmowej u dzieci?

Sprawdź, czy tej choroby można uniknąć, np. odpowiednim odżywianiem w czasie ciąży. Z filmu dowiesz się również, czy alergia jest chorobą, z której nie można zostać wyleczonym, a także kiedy najlepiej badać dzieci pod kątem alergii.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Dzień dobry,

zmiany skórne, o których Pani wspomina, czyli niewielkie czerwone plamki nie muszą być wyłącznie objawem alergii na sierść kota czy psa. Przyczyny takich dolegliwości mogą być różne. Tego typu zmiany mogą pojawiać się w wyniku chorób zakaźnych, chorób autoimmunologicznych, czy w wyniku kontaktu z jakimś alergenem. Dlatego w pierwszej kolejności należy udać się na wizytę do lekarza rodzinnego, dermatologa lub alergologa, którzy dzięki kompleksowym badaniom będą mogli określić przyczynę pojawienia się wysypki i wdrożyć odpowiednie leczenie.

W przypadku podejrzenia alergii należy wykonać testy alergiczne, które pomogą w określeniu konkretnego rodzaju alergenu. Po rozpoznaniu przyczyny alergolog może zdecydować o zakwalifikowaniu Pani do tzw. immunoterapii alergenowej. Więcej na jej temat można przeczytać na stronie: https://portal.abczdrowie.pl/odczulanie-fakty-i-mity

Ponadto warto zapoznać się z poniższymi artykułami dostępnymi na stronie abcZdrowie:

https://portal.abczdrowie.pl/czerwone-plamy-na-ciele-alergia-enterowirus-swierzb-szkarlatyna

https://portal.abczdrowie.pl/alergia-na-siersc

Pomocne mogą okazać się również odpowiedzi naszych specjalistów na pytania o podobnej tematyce:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jakie-sa-objawy-alergii-na-siersc-kota

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/alergia-na-siersc-kota-a-odczulanie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty