Zapytaj lekarza

7 4 2 , 6 1 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy to może być alergia na konkretną sierść?

Witam, mam w domu szczeniaka który ma krótką sierść dzieci się z nim bawią tak jak z psami sąsiadów które także mają krótką sierść, natomiast u teściów jest pies z długą sierścią i dzieci po kontakcie z nim dostają wysypki na dłoniach i nogach. Czy to może być alergia na wybrany rodzaj sierści? Tak samo mają po dotknięciu kota z długą sierścią, jak dotkną z krótką to jest wszystko w porządku.
KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu

Jakie zwierzę będzie odpowiednie dla alergika?

Kochasz zwierzęta, ale zdiagnozowano u ciebie alergię? Spróbuj wybrać takiego pupila, który nie będzie działał uczulająco. Miłośnicy kotów powinni wybrać nevę masquarade lub kota syberyjskiego. Sprawdzą się także rasy gubiące mniej sierści, między innymi devon rex lub cornish rex. Istotny jest też kolor ? mniej uczulający będzie biały pupil.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam, to, o czym Pani pisze jest możliwe, z tą różnicą, że alergia nie jest zależna od rodzaju sierści, a od jej... długości. Co ciekawe, nie sama sierść uczula a to, co się na niej znajduje. Mam tu na myśli: złuszczony naskórek, mocz, kurz oraz ślinę zwierzęcia. Podobnie jest w przypadku kotów – osoby uczulone na „sierść” kota, w rzeczywistości cierpią z powodu pewnego rodzaju białka znajdującego się w ślinie zwierzęcia. Zachęcam do przeczytania artykułu, poruszającego temat alergii: https://portal.abczdrowie.pl/alergia-na-siersc. Nawiązując natomiast do Pani pytania – długa, bujna sierść niektórych zwierząt może w sobie pomieścić dużo więcej alergenów – nie tylko tych wspomnianych już przeze mnie, ale też – chociażby roztocza kurzu domowego. Tu znajdzie Pani więcej szczegółów, w razie gdyby była Pani zainteresowana: https://portal.abczdrowie.pl/alergia-na-psa oraz garść ciekawych faktów o uczuleniu na zwierzęta: https://portal.abczdrowie.pl/co-alergicy-powinni-wiedziec-o-uczuleniu-na-zwierzeta. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy