Alergia na sierść kota a odczulanie

Witam uprzejmie! Niedawno kupiłam kota rasy radgoll i niestety okazało się, że jestem dość mocno na niego uczulona. Objawami alergii jest katar i dość mocny obrzęk błony śluzowej nosa, objawy te trochę zmniejszają leki przeciwalergiczne loratadyna, która stosuję na wieczór i fexofenadyna w dawce 120mg rano, ale nie usuwają one do końca objawów uczulenia. Kota mam tydzień, często wietrzę mieszkanie, odkurzam. Chciałam zapytać, czy jest możliwe odczulanie indywidualne na sierść tego konkretnego kota? Czy mogę coć zrobić, oddanie kota rozważam jako ostateczne rozwiązanie. Pozdrawiam serdecznie! Katarzyna

KOBIETA, 37 LAT ponad rok temu

Alergia. Fakty i mity

Czy człowiek rodzi się z alergią? Czy można być uczulonym na nieszkodliwe wcześniej alergeny? Czy alergia to to samo, co nietolerancja pokarmowa? Zobacz popularne fakty i mity na temat alergii.

Witam! Alergia na sierść zwierząt stanowi dość częstą postać alergii. W sytuacjach gdy wystąpi alergia na sierść kota zaleca się przeprowadzenie testów skórnych lub oznaczenie swoistych przeciwciał IgE we krwi. Testy są wspólne dla wszystkich ras i płci kotów, bo wszystkie koty produkują te same substancje uczulające, tylko w różnych ilościach i proporcjach. Główny koci alergen, niezależnie od rasy i płci kota, to białko Fel d 1 produkowane przez gruczoły ślinowe i łojowe zawarte w skórze. W sytuacjach alergii na sierść zazwyczaj wystarcza unikanie kontaktu z alergenem, jednakże w Pani sytuacji jak Pani wspomniała jest to ostateczność. W takich sytuacjach preferowaną metodą leczenia będzie odczulanie swoiste. Odczulanie będzie dotyczyć ogólnego alergenu kota. Zachęcam do konsultacji ze specjalistą, po dokładnym ustaleniu problemu alergolog będzie mógł podjąć decyzję o kwalifikacji Pani do odczulania swoistego. Pozdrawiam serdecznie!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty