Zapytaj lekarza

7 4 0 , 2 3 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jakie są objawy alergii na sierść kota?

Witam , jakie mogą być objawy alergii na sierść kota??? Otóz ostatnio dostałam dziwnej wysypki( swędzącej jak po ukąszeniu komara)-czerwone krostki. Pomyślałam, że to może od kota, ponieważ w tym samym dniu bawiłam się z małym kotkiem. Natomiast wysypka pojawiła się w tym samym dniu, początkowo mysłam ze pogryzły mnie komary na ręce, jednak następnego dnia krostki pojawiły sie na szyii brzuchu i nogach??? Czy to moze byc uczulenie?? moze czy jakas choroba skory??
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Czy świąd da się zredukować?

Atopowe zapalenie skóry byłoby mniej uciążliwe dla pacjenta, gdyby udało się zredukować świąd. Czy można to zrobić? Na to pytanie odpowiada prof. Jacek Szepietowski.

Lek. Rafał Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Witam, objawy są rzeczywiście charakterystyczne dla alergii, która w tym wypadku może objawiać się zarówno wysypką i świądem skóry, jak i kichaniem, dusznością. Potwierdzić alergię można wykonując testy alergiczne - w tym celu należy zgłosić się do alergologa.

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
0

Witam,
wymienione przez Panią objawy mogą występować jako uczulenie np na sierść zwierzęcia. Proszę zamieścić zdjecia w/w zmian skórnych,ewentualnie udać się na konsultację do lekarza dermatologa.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy