Po jakim czasie rozpoznać alergię na sierść?

Właśnie dostałam kotka (pers) na urodziny. Pięć lat temu podczas badań na alergię stwierdzono u mnie uczulenie na sierść. Chciałabym wiedzieć, po jakim czasie powinny ukazać się objawy najbardziej nasilone? Po jakim czasie mogę stwierdzić, że silniejszych objawów nie będzie? Co powinnam robić, żeby wyeliminować podstwowe objawy (katar, drapanie w gardle), kiedy już się pokażą? Chyba z przewrażliwienia wydaje mi się, że mogę je mieć właśnie. Jakie konsekwencje będzie to miało dla mojego zdrowia w późniejszym etapie? Co powinnam zrobić, czy mogę zatrzymać kotka? Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dziękujemy za zadanie pytania.

Po pierwsze polecamy Pani do przeczytania artykuł
http://portal.abczdrowie.pl/alergia-na-siersc.
Znajdzie tam Pani mnóstwo informacji na temat uczulenia na sierść zwierząt.

Niestety nie da się ocenić kiedy wystąpią u Pani objawy uczulenia - może to być zarówno pierwszego dnia po kontakcie ze zwierzątkiem, a może to być również w kilka dni po takim kontakcie. Nasilenie objawów również może przybrać formę od bardzo łagodnej po bardzo silną.
Musi Pani obserwować swój organizm i starać się zauważyć jak najwcześniej niepokojące objawy, by nie dopuścić do rozwoju ciężkiej reakcji alergicznej.
Jeśli taka reakcja już wystąpi konieczna będzie wizyta u specjalisty, który zleci terapię, a być może zaleci też zminimalizowanie kontaktów ze zwierzęciem.

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.
Z wyrazami szacunku,

Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl