Jak bardzo powinien niepokoić mnie taki stan skóry na udach?

Jakiś czas temu zaobserwowałam, że skóra na wewnętrznej stronie obu ud jest zbrązowiała i zrobiła się szorstka. Nie boli, ale plamy poszerzają się coraz bardziej. Nie wynika to na pewno z otarć, nie może być skutkiem nadwagi (55 kg przy 170 wzrostu), nie jest efektem noszonych ubrań (najpierw tak uznałam i ze spodni przeszłam na sukienki, nic nie pomogło), nie wynika z braku higieny (nieważne, ile by to szorować - kolor jest ten sam). Jak bardzo powinnam się tym niepokoić...? (Do dermatologa umówić się próbowałam, zaproponowano mi wizytę za pół roku.)
KOBIETA, 34 LAT około miesiąca temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

niestety nie obejdzie się bez wizyty u dermatologa. Lekarz musi zobaczyć zmiany, które Pani opisuje. Zdaniem naszej ekspertki, która odpowiadała na podobne pytanie przyczyna może być alergiczna, infekcyjna bądź układowa.

Powodem może być np. grzybica skóry. Aby mieć jednak pewność, musi Pani zapisać się na konsultację dermatologiczną. Jeśli nie ma Pani możliwości dostać się do dermatologa we wcześniejszym terminie, to można w pierwszej kolejności udać się do lekarza rodzinnego. Być może coś poradzi.

Inne pytania o brązowe plamy umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brazowe-plamy-na-skorze-nogi,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brazowe-plamy-na-nogach-i-obrzek-stop,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-moga-znaczyc-brazowe-plamy-na-nogach.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.