Czerwone plamy na skórze i obrzęk naczynioruchowy na nogach

Witam, od października zeszłego roku zaczęły pojawiać mi się czerwone plamy na skórze, głównie na plecach, brzuchu, rękach, a na nogach pojawiał się obrzęk naczynioruchowy dodam, że te plamy bardzo mnie swędzą. W grudniu objawy tak się nasiliły, że wylądowałam w szpitalu, diagnoza to: pokrzywka alergiczna, miałam robione wszystkie wyniki oraz testy wziewne i pokarmowe, ale wyszło, że na nic nie mam alergii. Pokrzywkę mam do dnia dzisiejszego. Co to może być?

Aleksander Ropielewski

Może to być pokrzywka wynikajaca z czynników fizycznych jak ciepło, zimno, wibracje, drażnienie przez materiał. Trudno mi bez przeprowadzenia badania stwierdizć to jednoznacznie i sugeruję kontakt z alergologiem lub dermatologiem.