Dlaczego po gorącej kąpieli pojawiają mi się czerwone plamy na skórze?

Witam! Jestem kobietą, mam 15 lat i od jakiś 5 miesięcy jak biorę prysznic w bardzo ciepłej wodzie, po kąpieli pojawiają mi się duże czerwone plamy, głównie na nogach i rękach (nie swędzą ani nie ma krostek). Znikają one po 30 min. Dokładnie taka sama sytuacja pojawia się, gdy wychodzę z domu na zewnątrz i jest 30 stopni oraz duże słońce, na nogach pojawiają mi się te plamy, a gdy tylko pójdę do cienia znikają po 30 minutach. Nie wiem o co chodzi, wyglądają one okropnie. Pomocy, co mam zrobić, żeby ich nie było. Czy może mam uczulenie?

Witam serdecznie!

Czynniki fizyczne, do których między innymi należy temperatura, mogą wyzwalać reakcje alergiczne. Natomiast być może w tym wypadku przyczyną zmian jest cera naczyniowa.
U niektórych osób po ekspozycji skóry na zimno lub ciepło występuje pokrzywka. W wielu przypadkach dolegliwości można zmniejszyć, przez profilaktyczne przyjmowanie pewnych leków. Rozpoznanie choroby może być jednak postawione tylko po uprzednim zbadani przez lekarza, dokładnym zebraniu wywiadu i wykonaniu odpowiednich testów. W tym celu konieczna jest wizyta u dermatologa - do tego specjalisty nie jest konieczne skierowanie.
Pozdrawiam