Czerwone swędzące plamy na skórze po kąpieli

Witam. Jestem kobietą mam 18 lat. Zauważyłam że po kąpieli mam czerwone plamy i całe ręce mam czerwone w takich małych plamach i na szyi mam kropki wypukłe swędzą zawsze tak mam po kąpieli schodzi po 30 40 min pomocy co to może być .?

Objawy opisane przez Panią to pokrzywka skórna. Może być spowodowana różnymi czynnikami- zarówno po prostu gorąca kąpielą i rozszerzeniem naczyń skórnych , albo reakcja na kosmetyki używane w kąpieli.
Proszę zacząć od zmiany płynu do kąpieli oraz zamiany wanny na krótki prysznic i obniżenia temperatury wody.

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.

www.lenartowiczclinic.pl