Zapytaj lekarza

7 4 2 , 6 8 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznaczają te pęcherzyki na skórze?

Dzień dobry, bardzo proszę o pomoc, od kilku miesięcy głównie na skórze stop i dłoni pojawiają mi się pojedyncze pęcherzyki, które bardzo swędzą, pękają, łuszczą skórę i czasem podkrwawiaja. Przepisywano mi już mnóstwo różnych maści, ale żadna nie pomaga. Niestety z czasem pęcherzyki zaczęły się pojawiać również w okolicy pleców, szyi, klp. Co to może być? Bardzo proszę o pomoc!!!
KOBIETA, 28 LAT 3 miesiące temu

Mity na temat łysienia

Dzień dobry Pani,

zalecam udać się na wizytę do lekarza dermatologa, aby mógł obejrzeć Pani zmiany na ciele i wdrożyć odpowiednie leczenie.Serdecznie pozdrawiam i życzę miłego dnia :)

Dr Izabela Lenartowicz

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Dzień dobry,

Pojawienie się zmian skórnych na ciele należy skonsultować z lekarzem dermatologii. Dopiero dzięki kompleksowemu badaniu dermatologicznemu i ewentualnie poszerzonej diagnostyce będzie możliwe określenie przyczyny Pani dolegliwości.

Zmiany skórne, które Pani opisuje mogą pojawiać się w przebiegu wielu różnych chorób. Czasami mogą być one wynikiem alergii. W takim wypadku warto lepiej przyjrzeć się kosmetykom i środkom chemicznym typu proszek do prania itd., które stosuje Pani na co dzień. Możliwe, że w ich składzie znajduje się substancja, na którą jest Pani uczulona. Proszę także zwrócić uwagę na spożywane przez Panią pokarmy, czy te zmiany nie nasilają się pod wpływem określonych produktów spożywczych. Wysypka na ciele często bowiem pojawia się np. wyniku kontaktu z jakimś alergenem. W takim przypadku pomocne może być wykonanie testów alergologicznych, np. skórnych.

Czasami zmiany skórne mogą pojawić się także pod wpływem zażywanych leków, ekspozycji na słońce itp. Aby wykluczyć, czy u jej podłoża nie leżą poważniejsze schorzenia należy skonsultować się z lekarzem.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułami o zbliżonej tematyce na portalu abczdrowie.pl:

https://portal.abczdrowie.pl/jak-wygladaja-zmiany-skorne-w-alergii

https://portal.abczdrowie.pl/uwazaj-na-letnia-wysypke

Warto również zapoznać się z odpowiedziami ekspertów abczdrowie.pl na podobne pytania:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznacza-taka-wysypka-na-skorze

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zmiany-skorne-na-szyi-karku-i-dekolcie

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zmiany-skorne-na-rekach-i-dekolciePrzypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy