Co robić mam dalej z moją wysypką?

Witam.Mam wysypke.Przypomina poparzenie pokrzywą.Swędzi.Skóra w miejscu wysypki jest ciepła.Wieczorem jest gorzej i do tego występuje gęsia skórka .Była leczona maścią i tabletkami że sterydami. Po skończeniu leków po około 3 tygodniach,powrót choroby.Co robić dalej proszę o pomoc

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

niestety bez dokładnego wywiadu i badanie lekarskiego trudno jest określić charakter tych zmian oraz ich możliwe przyczyny. W takim wypadku konieczna jest bezpośrednia konsultacje ze specjalistą dermatologii, który na podstawie szczegółowej diagnostyki będzie mógł określić źródło Pana problemów skórnych. Wysypka na ciele może pojawić się z wielu różnych przyczyn. Czasami jest to wynik nadwrażliwości na niektóre przyjmowane leki lub stosowane kosmetyki. Proszę zastanowić się, czy w ostatnim czasie nie sięgał Pan po jakieś nowe produkty i dokładnie przeanalizować ich skład, być może jest Pan uczulony na zawarte w nim substancje.

Czasami wysypka może pojawić się również w wyniku innych alergii, np. pokarmowej pod wpływem spożywania określonych produktów. W przypadku podejrzenia u siebie wysypki o podłożu alergicznym warto wykonać testy alergologiczne, które pomogą sprawdzić, jakie alergeny powodują u Pana tego typu objawy. Jeżeli alergia zostanie wykluczona, konieczne będzie rozszerzenie diagnostyki o kolejne bardziej szczegółowe badania. Wysypka może się bowiem pojawić także w przebiegu różnych chorób.

Więcej na temat wysypki oraz pokrzywki może przeczytać Pan w artykułach opublikowanych na naszym portalu:

https://portal.abczdrowie.pl/pokrzywka

https://portal.abczdrowie.pl/uwazaj-na-letnia-wysypke

Warto również zapoznać się z odpowiedziami specjalistów abczdrowie.pl na pytania dotyczące zbliżonej tematyki:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-znaczy-moja-niepokojaca-wysypka

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-moze-wywolywac-dziwne-swedzace-bable

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową.

W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.