Co oznacza taka zmiana na skórze szyi?

Dzień dobry. Proszę o poradę ; Na szyi po prawej stronie powstała czerwona pręga , co oznacza ta pręga ? nie ma żadnego ugryzienia przez jakiegoś owada , Proszę o porade. pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

niestety bez dokładnego obejrzenia zmiany, stwierdzenie, co takiego może odpowiadać za ten problem nie jest możliwe. W tej sytuacji zalecamy kontakt z specjalistą. W pierwszej kolejności może Pani udać się do lekarza rodzinnego, który dokładnie obejrzy zmianę i jeżeli zajdzie taka potrzeba skieruje Panią dodatkowo do dermatologa.

Możliwe, że taka pręga pojawiła się pod wpływem podrażnienia i otarcia naskórka w tej okolicy. Należałoby również sprawdzić, czy nie jest ona spowodowana przez jakieś choroby skóry. Czasami za pojawienie się różnych zmian na skórze odpowiadają niektóre kosmetyki. Źródłem zmian może być również alergia. Jeżeli zajdzie takie podejrzenie – warto dodatkowo skonsultować się ze specjalistą alergologii.

Szczegółowy wywiad lekarski w połączeniu z odpowiednimi badaniami zleconymi przez lekarza powinny rozwiać Pani wątpliwości. Proszę pamiętać, aby do czasu wizyty u lekarza nie stosować na własną rękę bez konsultacji ze specjalistą żadnych środków, które tylko mogłyby pogorszyć sprawę.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułem dostępnym na portalu abcZdrowie.pl:

https://portal.abczdrowie.pl/zmiany-skorne

Warto również sprawdzić, co na pytania o podobnej tematyce odpowiadają eksperci serwisu:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/grzybica-dloni-a-zmiana-na-szyi

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dlaczego-na-skorze-pojawiaja-sie-czerwone-pregi

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.