Co oznacza taki bąbel na udzie?

Pod koniec ciąży na wewnętrznej stronie uda (niedaleko pachwiny) pojawiła mi się ciemny bąbel (czerwono-czarna zmiana, jakby wypełniony krwią. Jest okrągły, ma około 3-4 mm. Czy powinnam się niepokoić. Nie boli, nie swedzi
KOBIETA, 25 LAT około miesiąca temu

Nacięcie krocza podczas porodu

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Dzień dobry,

niestety na podstawie samego opisu trudno jednoznacznie stwierdzić, czym może być spowodowany ten problem skórny. Proponujemy, aby udała się Pani do dermatologa, który będzie mógł dokładnie obejrzeć zmianę i zaproponować sposoby jej leczenia.

Zmiany na skórze mogą pojawić się z wielu różnych przyczyn. Może być to zarówno ukąszenie owada, podrażnienie skóry lub poważniejsze schorzenia dermatologiczne. Niewykluczone, że jest to np. czyrak skórny, który powstaje w wyniku zapalenia mieszka włosowego. Bakterią, która powoduje tego typu dolegliwości jest często gronkowiec złocisty. Na początku czyrak może wyglądać jak niewielki, czerwony guzek wypełniony ropą, który często powoduje dotkliwy ból. Z czasem na jego środku wyłania się tzw. czop martwiczy.

Jeżeli wystąpiła infekcja pacjent może odczuwać również podwyższoną temperaturę oraz osłabienie. Takich zmian nigdy nie należy lekceważyć, ponieważ nieleczone mogą przynieść poważne konsekwencje zdrowotne. W leczeniu czyraków lekarz może zalecić antybiotykoterapię.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułami dostępnymi na portalu abcZdrowie.pl:

https://portal.abczdrowie.pl/czyraki

https://portal.abczdrowie.pl/zmiany-skorne

Warto również sprawdzić co na podobne pytania odpowiadają eksperci naszego serwisu:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/podskorny-guz-miedzy-udem-a-wargami-sromowymi

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czyrak-jak-leczyc

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czyrak-na-pachwinie-u-19-latki

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.


Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty