Czyrak na pachwinie u 19-latki

Witam , od dwóch miesięcy walczę z czyrakiem na pachwinie. Jest on duży , bardzo widoczny, nie boli i nie ma chrosty. Jest to mój czwarty czyrak więc trochę wiem na ich temat, i o leczeniu. Interesuje mnie najbardziej co może być przyczyną ich pojawiania sie, wykluczono u mnie cukrzycę. Co może mi dolegać .. ?

Przyczyną powstawania czyrakówbakterie z grupy gronkowców, najczęściej Staphylococcus aureus, czyli gronkowiec złocisty. Bakterie te często występują w środowisku człowieka, część z nich wchodzi w skład fizjologicznej mikroflory skóry, ale u zdrowych nosicieli nie wywołuje objawów. Dzieje się tak ponieważ gronkowce, co prawda wytwarzają wiele czynników warunkujących ich patogenność, jednak zdrowy organizm przez produkcję przeciwciał, zwalcza je. Sytuacja zmienia się w przypadku występowania:

cukrzycy,
chorób nerek,
wyniszczenia (niedożywienie, nowotwory),
niedoborów czynników immunologicznych.

W tych stanach dochodzi do obniżenia odporności organizmu. Wówczas produkcja przeciwciał zwalczających czynniki patogenne gronkowca ulega znacznemu zmniejszeniu i bakterie stają się chorobotwórcze.