Zapytaj lekarza

7 3 6 , 2 8 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Interpretacja wyników wymazu z gardła

Witam, mam pytanie. Robiłem wymaz z gardła kilka dni temu i właśnie otrzymałem wynik. Wyszły bakterie takie jak: 1. STREPTOCOCCUS Z GRUPY VIVIDANS, to jest chyba paciorkowiec zielejący. 2. STREPTOCOCCUS SPP. 3. NEISSERIA SPP. 4. STAPHYLOCOCCUS AUREUS, czyli chyba gronkowiec złocisty. Zdziwiłem się, ponieważ u mnie w laboratorium zawsze jeśli wychodzi bakteria do leczenia, jest napisana pogrubioną czcionką oraz spis antybiotyków, na które jest wrażliwa. Proszę o radę, czy trzeba będzie leczyć antybiotykami? Z tego, co wiem, gronkowiec złocisty jest groźną bakterią, a paciorkowiec zielejący też chyba nie powinien występować w naturalnej florze bakteryjnej człowieka? Proszę o rady. Pozdrawiam i dziękuję.
ponad rok temu

Antykoncepcja po

Niestety, czasami niektóre metody zabezpieczenia przed ciążą zawodzą, może dojść do pęknięcia prezerwatywy lub kobieta zapomni o tabletce antykoncepcyjnej. Coraz częściej mówi się o antykoncepcji awaryjnej, która jest określana również jako antykoncepcja ?po? czy antykoncepcja ratunkowa.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

wymienione bakterie, należą do flory bakteryjnej jamy ustnej. Antybiotykoterapia nie jest wskazana, chyba, że wystepują dolegliwości związane z infekcją.

Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy