Co mogą znaczyć krostki na udach?

Witam na moich udach w dół pojawiły się krostki i najbardziej widać je zimą. Nie wiem jak poradzić sobie z tym problemem

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Niestety bez dokładnego obejrzenia tych zmian nie można stwierdzić, co może być ich przyczyną. Objawy skórne mogą mieć różne podłoże. W przypadku pojawienia się takich dolegliwości proszę skontaktować się z lekarzem dermatologii. Na podstawie badania lekarz będzie mógł określić przyczynę problemu i wdrożyć odpowiednie leczenie.

Jest wiele różnych czynników, które mogą powodować zmiany skórne w tych okolicach. Czasami jest to spowodowane przez podrażnienie skóry, np. materiałem z jakiego wykonane jest ubranie. Nie jest również wykluczone, że za te dolegliwości odpowiadają stosowane przez Panią kosmetyki. Być może jest Pani uczulona na jakiś konkretny składnik. Proszę obserwować swoją skórę, aby ustalić czy te dolegliwości nie pojawiają się lub nasilają pod wpływem jakichś konkretnych czynników. Niekiedy tego typu zmiany mogą wskazywać na poważniejsze choroby skóry, dlatego proszę nie zwlekać z wizytą u lekarza.

Warto również ustalić, czy przyczyną tych zmian nie jest np. alergia. W tym celu warto skonsultować się dodatkowo z lekarzem alergologii.

Więcej informacji na temat zmian skórnych można przeczytać w artykule dostępnym na portalu abcZdrowie.pl:

https://portal.abczdrowie.pl/choroby-skory-typowe-objawy

Zachęcamy również do zapoznania się z odpowiedziami specjalistów naszego serwisu na pytania o podobnej tematyce:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/przyczyny-powstawania-czerwonych-krostek-na-posladkach-i-udach

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-leczyc-te-krostki-na-udach

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.