Co oznaczają te zmiany skórne na pośladkach?

Dzień dobry. Zwracam się z z bardzo wstydliwym problemem, z którym zmagam się już od kilku lat, chodzi o zmiany skórne na pośladkach. Zmiany te w niektórych miejscach są koloru fioletowego, niektóre pojawiają się w postaci dużej wypełnionej krwią krosty. Nie jest to zwykły trądzik, ponieważ blizny po tym zostają. Przeszkadza mi to w codziennym funkcjonowaniu, podczas siedzenia. Czy jest jakiś sposób na zwalczenie tego bez konieczności wizyty u dermatologa? Czy mieliście Państwo jakiś podobny przypadek? Co to może być? Bardzo proszę o pomoc...

Redakcja abcZdrowie

Witam,

opisane przez Pana objawy powinny być koniecznie skonsultowane z dermatologiem. Proszę się nie bać - to też człowiek i z pewnością wiele w swoim życiu widział. Tylko w ten sposób można znaleźć przyczynę występowania zmian skórnych na pośladkach. Lekarz obejrzy i je i wdroży odpowiednie leczenie mające na celu zlikwidowanie owych zmian.

Być może jest to rogowacenie okołomieszkowe, alergia lub zakażenie grzybicze. Trzeba to koniecznie sprawdzić.

Proszę nie zwlekać, zwłaszcza, że problem jest przewlekły i występuje już od kilku lat. Nie ma się jednak czego wstydzić i pomyśleć o tej wizycie jak o rozwiązaniu swojego dokuczliwego problemu.

Podobne pytania znajdzie Pani tutaj: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czerwone-krosty-na-posladkach, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czerwone-krosty-na-posladkach-i-udach, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-leczyc-ropne-krostki-na-posladach.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.