Co mogą znaczyć te krosty na plecach i ramionach?

Witam nie dawno moje ramiona pokryły małe krosty które potem zamieniają się jak by w małe bąble a od wczoraj na plecach pojawiło się to samo tylko że większe a do tego mam wrażenie że coś po mnie chodzi jednak nie mam w domu żadnych robaków swędzenie najczęściej odczuwam jak leżę w łóżku ale również w pracy czy u znajomych jeszcze dodam że krostki mnie nie swędzą

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Aby określić, czym są spowodowane Pani problemy skórne konieczna jest konsultacja z lekarzem dermatologiem, który będzie mógł określić źródło tych zmian i wdrożyć odpowiednie leczenie. Przyczyny wysypki mogą być bardzo różne, jak również może się objawiać na wiele sposobów, np. właśnie w formie krostek czy bolesnych pęcherzyków.

Jeżeli pojawiła się ona nagle to w pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę, czy nie zaczął stosować Pan jakichś nowych kosmetyków. Często bowiem zawarte w nich składniki mogą być źródłem uczulenia. Czasami modyfikacja dotychczasowej diety i sięganie po nowe produkty żywnościowe również może objawić się reakcją alergiczną – w takim wypadku wskazany byłby również kontakt ze specjalistą alergologii i wykonanie testów diagnostycznych. Testy skórne pomagają wykryć czynnik, który może być odpowiedzialny za powstanie tego typu dolegliwości. Są one bezpieczne dla pacjenta, a jednocześnie dają wiarygodny wynik. Wysypka może towarzyszyć również chorobom wirusowym, takim jak np. ospa wietrzna czy półpasiec, dlatego nigdy nie należy jej lekceważyć, tylko jak najszybciej udać się na konsultację lekarską.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułem na temat wysypki oraz jej możliwych przyczyn:

https://portal.abczdrowie.pl/zmiany-skorne

Proszę także zapoznać się z odpowiedziami ekspertów portalu abczdrowie.pl na pytania z podobnego obszaru tematycznego:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/swedzace-krosty-na-ramionach-i-na-plecach

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-na-krosty-na-plecach

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/duze-i-swedzace-krosty-na-plecach

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.