Zmiany skórne na twarzy

Dzień dobry. Mam od dłuższego czasu zmiany skórne na twarzy. W wyniku badania mikrobiologicznego- posiew wyhodowano bakterię acinetobacter lwoffii. Po mimo stosowania różnego rodzaju antybiotyków zmiany skóne nie ustąpiły. Całe leczenie trwa juz ponad rok jestem zaniepokojona tą sytuacją i uważam, ze dalsze leczenie antybiotykami nie ma sensu. Dermatolog zaproponowal wprowadzenie antykoncepcji, by wprowadzić lek izotek. Czy to jest sluszne posunięcie? Czy nie powinny byc wykonane inne badania?

Witam!Trudno jest mi się wypowiedzieć na ten temat, ponieważ nie wiem o jakich konkretnie zmianach jest mowa. Po proponowanych lekach mogę przypuszczać, że chodzi o zmiany trądzikowe i jeżeli faktycznie taj jest, to zawieszanie się na kolejnych antybiotykach czy badaniach nie ma sensu. W dermatologii jednak jest tak, ze zaminy skórne trzeba obejrzeć, inaczej nie za bardzo mogę się wypowiedzieć na temat tego, co dalej należy robić.
Pozdrawiam!

Uważam, że leczenie izotretynoiną jest bardzo dobra propozycją w Pani przypadku. Oczywiście, z uwagi na toksyczne działanie tego leku na płód, leczenie u kobiet w wieku rozrodczym , może być prowadzone tylko przy pewnej antykoncepcji. Za taką uważamy doustną antykoncepcję hormonalną.