Zapytaj lekarza

7 3 6 , 9 9 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Przewlekłe problemy z trądzikiem a stosowanie leków Izotek i Aknenormin

Witam. Mam 23 lata i nieustające problemy z trądzikiem od wielu lat. Przez długi okres czasu chodziłam do dermatolog, która przepisywala mi rożne maści i lekarstwa. Raz przepisała mi antybiotyk, który działał, lecz tylko w trakcie jego zażywania. Po zakończenie kuracji antybiotykowej, problem powrócił. Dermatolog ostatecznie zaleciła lek IZOTEK lub AKNENORMIN. Co mogą Państwo powiedzieć na temat tych leków? Pytam, ponieważ słyszałam, że zażywanie tych leków powoduje wiele skutków ubocznych.
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Leczenie trądziku

Trądzik atakuje nie tylko osoby w wieku dojrzewania. Często starsze osoby muszą się z nim zmagać przez długi czas. Obejrzyj film i dowiedz się, jak radzić sobie z trądzikiem.

Leczenie izotretynoiną w przypadku cieżkiego tradzika lub zmian nie poddajacych sie innym rodzajom terapii jest leczeniem z wyboru, bardzo skutecznym. Lek ma działania uboczne, które lekarz zawsze z pacjentem omawia a w przypadku przeciwskazań od leczenia odstępuje. U kobiet w wieku rozrodczym konieczne jest stosowanie antykoncepcji doustnej. Prosze zaufać lekarzowi prowadzacemu i zadać mu wszelkie drążące Panią pytania.
Ewa rybicka

Absolwentka Akademii Medycznej i Podyplomowej Szkoły Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy