Acinetobacter lwoffi - czy jest to niebezpieczna bakteria?

Jestem kobietą w wieku 34 lat, mam problem ze zmianami na twarzy w postaci czerwonych plam, na których czasami pojawiają się pęcherzyki i skóra wysycha. Wykonałam badanie na posiew z tych zmienionych chorobowo części twarzy i wyszła mi bakteria acinetobacter lwoffi zupełnie nie wiem co to za bakteria. Lek, który mi przepisano to d*** 100mg, zażywam to od dwóch tygodni i nie widzę kolosalnej różnicy, może tylko plamy zbladły, natomiast moje samopoczucie się pogarsza. Mam to zażywać jeszcze tydzień. Co Państwo o tym sądzą, proszę o poradę. Z góry dziękuję, Agnieszka
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

W przypadku wyizolowania bakterii chorobotwórczej, w pracowni mikrobiologicznej od razu wykonuje się antybiogram - czyli określa się na jaki antybiotyk wyhodowana bakteria jest wrażliwa, a na jaki nie. Dlatego też najpewniej ma Pani odpowiednio dobrany antybiotyk. Takie zmiany skórne niestety dość długo się leczy i na efekty trzeba chwilę czekać. W razie nasilenia działań niepożądanych przyjmowanego antybiotyku, proszę zgłosić się do lekarza.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.