Leczenie bakterii Proteus mirabilisESBL

Witam wykryto u mojego taty bakterie Proteus mirabilisESBL(-) .Mam pytanie jak sie ja leczy ? i jakie jest dalsze leczenie jesli leki przepisane przez lekarza rodzinnego nie pomoga ?gdzie powinnam sie zgłosic do jakiego specjalisty ? czy isc do szpitala?

Witam!
Wynik podany przez Panią wskazuje na to, że został wykonany antybiogram, czyli badanie wykazujące jakimi antybiotykami można leczyć daną infekcję. Lekarz Rodzinny powinien wraz z wynikiem dostać antybiogram i na jego podstawie przepisać odpowiedni antybiotyk. W ten sposób dobrana terapia zazwyczaj działa. W przeciwnym razie Lekarz może skierować do specjalisty lub do szpitala. Trudno powiedzieć więcej na ten temat bez obejrzenia antybiogramu oraz informacji z jakiego materiału (np. mocz, krew) wyhodowano bakterię.