Gdzie szukać pomocy przy tych zmianach skórnych?

Od jakiegoś czasu zmagam się ze zmianami skórnymi na twarzy. Pojawiają się, a po wizycie u dermatologa i stosowaniu przepisanych maści znikają na jakiś czas. Zmiany zostały zdjagnozowane jako poczatki tradziku rozowatego. Po ciąży problem mocno się nasilił, przepisane maści i antybiotyk nie przyniosły poprawy... co mogę zrobić, gdzie się udać po pomoc? Nie mogę już patrzeć w lustro...

Dzień dobry
Odpowiednia i konsekwentna pielęgnacja skóry naczyniowej nie tylko zmniejszy już istniejące zmiany, ale może także zapobiec powstawaniu nowych.

O prawidłowej pielęgnacji skóry naczyniowej przeczyta Pani na moim blogu/; http://kosmetolog24.blogspot.com/2015/04/jak-pielegnowac-skore-naczyniowa.html

Dodatkowo polecam wizytę w gabinecie kosmetologicznym gdzie może Pani skorzystać z serii zabiegów zmniejszających rumień.

Dzień dobry,

Zabiegów na trądzik różowaty jest wiele. Ważne jest aby znalazła Pani gabinet który oferuje różne metody terapii i współpracuje z dermatologiem/ endokrynologiem. Walka z Pani problemem skórnym wymaga cierpliwości, systematyczności i słuchania się do zaleceń domowych.

Trzeba ustalić przyczynę powstania zmian. Jest to możliwe jedynie po konsultacji z dobrym specjalistą w tej dziedzinie. Nierzadko zaleca się badania dodatkowe. (np. poziom hormonów).

Skuteczną metodą moim zdaniem są zabiegi BBL oraz laserowe.

Odpowiednia i systematyczna pielęgnacja domowa to 50% sukcesu.

Małe wskazówki: jeśli używa Pani peelingu ziarnistego - proszę zamienić na enzymatyczny i nie stosować często. Nie stosować preparatów drażniących na skórę. Płyn micelarny zawsze przemywamy wodą po aplikacji. Najlepiej przemyć twarz delikatnym preparatem w formie żelu lub pianki (również z użyciem wody). Sauna czy zmiany temperatury nasilają zmiany - w okresie zimowym, gdy wychodzi Pani na zewnątrz proszę stosować preparaty okluzyjne. Uchronią skórę przed zmianami temperatur. W lecie również proszę stosować kremy z filtrem. Proszę również zwrócić uwagę na produkty które Pani spożywa, niektóre nasilają zmiany. Jeśli chodzi o pielęgnację domową to najlepiej sprawdzą się preparaty wyciszające zmiany, uszczelniające naczynia krwionośne, dedykowane do cery skłonnej do trądziku różowatego.

Pozdrawiam