Jak poradzić sobie z nadmiernym czerwienieniem się na twarzy?

Witam. Mam 21 lat i od zawsze mam problem z czerwienieniem się. Bardzo doskwiera mi to, bo w wielu sytuacjach robię się czerwony i nie umiem nad tym zapanować. Przeczytałem na forum że mam udać się do lekarza po blokery i stąd moje pytanie do jakiego lekarza mam się udać i czy blokery pomogą i po jakim czasie jak będę je brał to będzie znikać czerwienie się.

Dzień dobry. Proszę zgłosić się na wizytę do lekarza dermatologa, po obejrzeniu zmian lekarz postawi diagnozę. Najczęściej stosuje się zabieg z użyciem lasera IPL na wyciszenie naczyń ,, leczenie farmakologiczne oraz dobiera się prawidłowa pielęgnację domową.
Warto pamiętać o 1 zasadzie - nie przesuszamy cery .
Ważne jest aby skonsultować się ze specjalistą, który dobierze nam odpowiednie leki doustne, maści do smarowania na skórę oraz dobierze zabiegi lecznicze.
W domu należy pamiętac o wykonywaniu regularnym peelingów skóry- najlepiej enzymatyczny aby uniknąć dalszego podrażniania skóry. Stosujemy do przemywania skóry płyn micelarny lub tonik bez alkoholu, żel do mycia skóry bez alkoholu. Krem powinien być do cery naczyniowej lub cery z trądzikiem różowatym,i pamiętamy o stosowaniu regularnym preparatów zaleconych przez lekarza. W okresie większego nasłonecznienia pamiętamy aby zabezpieczyć skórę kremem z filtrem SPF50.
Z zabiegów leczniczych najczęściej stosuje się laser IPL na wyciszenie i złagodzenie rumienia na twarzy oraz peeling migdałowy.