Jak zwalczyć napadowy rumień?

Witam, chciałbym się dowiedzieć czy można zlikwidować napadowy rumień, dermatolog powiedział, że posiadam sieć rozszerzonych naczynek (nie widać ich zbytnio) ale pod wpływem emocji, alkoholu czy wysiłku fizycznego policzki robią się czerwone(pojawia sie rumień) Dermatolog mówił, że można to usunąć laserowo, chciałbym się dowiedzieć czy można to zrobić za pomocą ipl? Czy innego lasera? Jak za pomocą ipl to zabieg usuwania rumienia czy zamykania naczynek będzie skuteczniejszy?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne badanie lekarskie aby moc coś więcej powiedzieć. Proponuje udać sie do lekarza dermatologa i kierować sie jego zaleceniami.

Proszę udać się do lekarza medycyny estetycznej na konsultację. Po obejrzeniu stanu skóry lekarz dobierze odpowiednie zabiegi. Najczęściej stosuje się zabieg z użyciem lasera IPL na wyciszenie naczyń,, leczenie farmakologiczne oraz dobiera się prawidłowa pielęgnację domową.
Warto pamiętać o 1 zasadzie - nie przesuszamy cery .
Ważne jest aby skonsultować się ze specjalistą, który dobierze nam odpowiednie leki doustne, maści do smarowania na skórę oraz dobierze zabiegi lecznicze.
W domu należy pamiętac o wykonywaniu regularnym peelingów skóry- najlepiej enzymatyczny aby uniknąć dalszego podrażniania skóry. Stosujemy do przemywania skóry płyn micelarny lub tonik bez alkoholu, żel do mycia skóry bez alkoholu. Krem powinien być do cery naczyniowej lub cery z trądzikiem różowatym,i pamiętamy o stosowaniu regularnym preparatów zaleconych przez lekarza. W okresie większego nasłonecznienia pamiętamy aby zabezpieczyć skórę kremem z filtrem SPF50.
Z zabiegów leczniczych najczęściej stosuje się laser IPL na wyciszenie i złagodzenie rumienia na twarzy oraz peeling migdałowy.