Rumień i popękane naczynka po kuracji przeciw trądzikowej

witam, mam problem z rumieniem oraz popękanymi naczynkami po kuracji na tradzik. w miejscach gdzie kiedys byl tradzik w skutek leczenia antybiotykami powstaly "pajączki" a na polikach mam znacznej wielkosci lekko czerwony rumien. chcialbym sie zapytac co byloby najlepsze na to oraz czy da sie to w jakis sposob skutecznie wyleczyc, tak na dobre? pozdrawiam :)

Witam niech skórę obejrzy dermatologa. Pajączki można pozamykać laserem, rumień można wyciszyć laserem ipl.Proszę też dać skórze chwilę na odbudowę po zabiegach na trądzik. Do mycia twarz proszę używać płynu micelarnego lub toniku i polecam krem do cery naczyniowej.

Dzień dobry,

Najlepiej udać się na konsultację do specjalisty, który po analizie skóry zaproponuje najlepsze dla Pana rozwiązanie.
Nie napisał Pan ile czasu minęło od zakończenia leczenia, więc trudno określić czy skóra już się zregenerowała.
Co do zmian naczyniowych, to polecam leczenie laserem Gemini.
W razie dodatkowyc pytań - służę pomocą.

Pozdrawiam

Witam
Po pierwsze należy zregenerować skórę i poprawić jej kondycję odpowiednio dobraną przez lekarza pielęgnacja domową. Świetnie w takich przypadkach sprawdza się osocze bogatopłytkowe. Następnie warto pozamykać poszerzone naczynia i rumień. W okresie letnim bezpieczną metodą jest Veinwave, Od jesieni do wiosny można to zrobić dobrym medycznym IPL lub laserem, np. Cutera V exel.

Pajączki naczyniowe można skorygować laserem (polecam lasery Fotona, CynoSure, Gemini). Proszę pamiętać, iż skóra twarzy potrzebuje czasu, aby się zregenerować. Proponuję do codziennej pielęgnacji używać aptecznych serii kosmetyków dedykowanych skórze wrażliwej/naczyniowej.