Pajączki na nogach a tabletki antykoncepcyjne

Witam. Biorę tabletki antykoncepcyjne. Mam pajączki na nogach chciałam zacząć brać na nie tabletki czy będą miały one wpływ na antykoncepcje?? ( jakie tabletki są dobre na pajączki?)

Nie istnieje terapia farmakologiczna usuwająca pajączki naczyniowe. Polecam wykonanie badania USG Doppler układu żylnego kończyn dolnych, ponieważ pękające naczynka na nogach mogą być pierwszym objawem przewlekłej niewydolności żylnej. Jeśli wspomniane badania nie wykaże patologii, popękane naczynka można usunąć laserem (np. Fotona, CynoSure, Gemini).

Witam
Żadne leki nie usuną poszerzonych naczyń. Jest to pierwszy stopień przewlekłej niewydolności żylnej. Trzeba je leczyć skleroterapią, laserem lub falą radiową, np. Veinwave. Oczywiście odpowiednie leczenie dobieramy po ocenie stanu głębiej położonych żył w Badaniu Dopplerowskim. Jeżeli chciałaby Pani przyjmować preparaty Diosminy, nie będą one miały żadnego wpływu na antykoncepcję.