Jak zapobiec pękaniu naczynek na nogach?

Witam. Mam 28 lat i od niedawna zaczely mi sie pojawiać czerwone popękane naczynka na nogach . Co można stosować aby zapobiec temu?

Należy nosić profilaktyczne pończochy I klasy ucisku, zredukować masę ciała do należnej w przypadku nadwagi, zaprzestać palenia tytoniu, unikać ekspozycji na słońce/solarium, zrezygnować z sauny i długich, gorących kąpieli. Proszę pamiętać, że pajączki naczyniowe mogą być pierwszym objawem przewlekłej niewydolności żylnej, także warto rozważyć wykonanie badania USG Doppler układu żylnego kończyn dolnych. Już popękane naczynka można usunąć laserowo (polecam lasery Fotona i CynoSure).