Jak sobie pomóc przy pękających naczynkach krwionośnych na udach?

Jak sobie pomóc przy pękających naczynkach krwionośnych na udach. Wystąpiły one w ostatnim roku. Czy istnieją jakieś specyfiki i jak one działają? Kobieta lat 55.

Popękane naczynka w okolicy ud i podbrzusza mogą świadczyć om niewydolności żylnej, przyczyną mogą być również zaburzenia hormonalne. w tym celu należy porozmawiać z lekarzem. Do codziennej pielęgnacji polecam preparaty zawierające witwminy C, K, PP, rutynę, wyciąg z kasztanowca. Na co dzień można nosić specjalne rajstopy. Natomiast wewnętrznie zachęcam do picia soku z aloesu. Jest on bogaty w składniki wzmacniające i uszczelniające naczynia, oraz poprawiające krzepliwość krwi. Wszystkodo kupienia w aptece.
Pozdrawiam

Poszerzone naczynka mogą być pierwszym objawem przewlekłej niewydolności żylnej. Proponuje wykonać badanie USG Doppler układu żylnego kończyn dolnych. Jeśli jego wynik będzie prawidłowo, estetykę nóg można poprawić serią zabiegów laserowych (polecam lasery Fotona, Gemini, Cynosure).

Witam
Przede wszystkim powinna Pani zacząć od konsultacji z flebologiem i wykonania badania USG-Doppler żył. Na podstawie badania lekarz zaproponuje odpowiednie leczenie: skleroterapię, laser lub Veinwave. Miejscowo może Pani stosować maści lub żele zawierające kasztanowiec, rutynę, arnikę.