Czy te zabiegi mogą nasilić pękanie naczynek?

Mam skłonność do pękania naczynek na nogach (łydkach i udach), a chciałabym wykonać serię zabiegów depilacji laserowej łydek i ud. Zabiegi te byłyby wykonywane w specjalistycznym salonie, laserem SPEC3 Hybrid. Czy jest ryzyko, że takie zabiegi nasilą pękanie naczynek?

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je. Jeśli będzie taka potrzeba zleci wykonanie badań dodatkowych. Serdecznie pozdrawiam i życzę miłego dnia

Dr Izabela Lenartowicz

www.lenartowiczclinic.pl

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

prawidłowe wykonanie depilacji laserowej po uprzedniej konsultacji nie powinno przyczyniać się do pogorszenia stanu naczynek. Na konsultacji powinna zostać dobrana długość wiązki lasera, częstotliwość wykonywanych zabiegów oraz pielęgnacja po zabiegu. Najlepiej, gdy najpierw wykonamy ‘’zabieg próbny’’ na niewielkim fragmencie skóry, to pozwoli ocenić, jak reaguje Pani organizm na tego typu ingerencje. W przypadku braku szkodliwego wpływu możemy kontynuować zabiegi, będzie to z pewnością jedna z lepszych metod depilacji przy tej przypadłości.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/depilacja-nog

https://portal.abczdrowie.pl/pekajace-naczynka

https://portal.abczdrowie.pl/pajaczki-na-nogach

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.