Laserowe usuwanie naczynek

Witam, noszę się z zamiarem usunięcia naczynek na twarzy laserem, ale mam kilka wątpliwości. Na czym polega laserowe usuwanie naczynek, laser całkowicie je usuwa, czy po prostu obkurczają się? Czy jeśli naczynka są nośnikiem witamin w skórze, to czy takim usuwaniem naczyń nie strzelamy sobie w stopę? Dziękuję i pozdrawiam, Magda

Naczynek nie usuwamy tylko zamykamy. Zostają przy pomocy energii świetlnej (laser) niejako zgrzane czyli zamknięte. Unaczynienie skóry twarzy jest dość obfite, wię zamknięcie jednego czy kilku fragmentów naczyń nie wpływa na odżywianie skóry.

Witam,
redukcja naczynek na twarzy wykonywana np IPL ( intensywnie pulsujące światło), polega na wysłaniu wiązki światła o odpowiednich parametrach do skóry. Owe światło jest absorbowane przez hemoglobinę (która znajduje się w naczynkach), energia świetlna zamieniana jest w ciepło, które trwale niszczy naczynie krwionośne. Poprawia się koloryt skóry oraz jej napięcie. Zabieg jest jak najbardziej bezpieczny. Pozdrawiam