Czy istnieje zabieg usuwający napadowe czerwienienie twarzy?

Witam. Zauważyłem ze od paru lat w kilku sytuacjach ( wysilek fizyczny, stres, nagle zmiany temperatury) moja twarz staje sie czerwona, nie chodzi tylko o male rumience lecz o zaczerwienienie na calej powierzchni wraz z uszami. Lecze ponadto trądzik. Czytałem na kilku forach internetowych, że przyczyną takiego zjawiska jest skora naczynkowa, a co za tym idzie plytko osadzone naczynka pod skórą. Moje pytanie brzmi następująco. Czy istanieje jakis zabieg, by pozbyc sie tego problemu?Pozdrawiam!

Witam tak można wyciszyć taki rumień, stosując w serii zabiegi laserowe. Najlepiej będzie jak umówi się Pani na konsultację do dermatologa lub lekarza medycyny estetycznej i po konsultacji lekarz ustali odpowiednie dla Pani skóry zabiegi.

Zabieg polega na naświetlaniu skóry twarzy niekoherentnym źródłem światła. Energia świetlna emitowana z urządzenia jest pochłaniana przez czerwony barwnik krwi, tj. hemoglobinę, a krew „ścina się” i niszczy od wewnątrz ściany naczynia krwionośnego. Po pewnym czasie naczynie jest samoczynnie usuwane z organizmu.

Wskazania

usuwanie efektów fotostarzenia – poszerzonych naczyń krwionośnych, przebarwień, wiotkości skóry ( na twarzy, szyi, dekolcie i dłoniach)
profilaktyka w przypadku skóry płytko unaczynionej, wrażliwej i skłonnej do powstawania rumienia
profilaktyka trądziku różowatego
Przeciwwskazania

ciąża
padaczka
rozrusznik serca
Przebieg zabiegu

Na skórę nakłada się zimny żel. Za pomocą głowicy zaopatrzonej w filtr odcinający szkodliwe ultrakrótkie fale aplikuje się na skórę serię świetlnych strzałów. Światło lasera IPL dociera w głąb naczyń, gdzie jest absorbowane przez barwnik zawarty w czerwonych krwinkach i zamieniane na energię cieplną. Promień lasera gwałtownie podgrzewa wówczas krew w naczynku powodując jego obkurczenie i trwałe zamknięcie. Po pewnym czasie również ścianki naczynia zapadają się i są wchłaniane, przez co zanikają. Zabieg nie niesie ryzyka powikłań i infekcji.

Efekt

Poprawia się napięcie i koloryt skóry, następuje redukcja zmian naczyniowych oraz wyciszenie rumienia skóry .Efekty każdego zabiegu widoczne są stopniowo, czasem proces ich zanikania może wynosić nawet kilka tygodni. Aby zamknąć wszystkie popękane naczynia krwionośne z reguły potrzeba ok. 5 – 6-ciu zabiegów. Zależy to od: ilości, średnicy i koloru naczyń oraz głębokości ich położenia.