Jak skutecznie mam leczyć takie zmiany skórne?

Witam, od wielu lat mam problemy z cerą mam bardzo wrażliwą, naczynkową a jednocześnie wyskakują mi syfki oraz bardzo mi się tłuści cera, miałam już wiele lekarstw i kosmetyków ale bez efektu, robiłam także zabiegi laserowe zamykajace naczynka i rumień niestety podziałalo na bardzo krótko, ale mianowicie mam taki problem i o to chciałabym zapytać na brodzie pod nosem i w około ust mam takie kropki nie wiem od czego to jest bo używam teraz skinorenu i raczej to nie trądzik ale co to jest i jak to leczyć?

Dzień dobry,

sytuacja jest dosyć skomplikowana "na odległość", dlatego polecam konsultację u sprawdzonego kosmetologa lub dermatologa, ponieważ "kropki" na brodzie wymagają oględzin i postawienia diagnozy. Mogą to być przebarwienia pozapalne, drobne naczyniaki lub po prostu trądzik różowaty. Po diagnozie będzie można ustalić plan działania, indywidualnie dobrany do Pani potrzeb: warto zweryfikować kosmetyki do pielęgnacji domowej, ponieważ powinny być dedykowane cerze naczyniowej, najlepiej z jednej serii (polecam, np. Pharmaceris N lub R), aktualnie ze względu na lato należy stosować krem z filtrem SPF30 lub 50+, na noc oprócz kremu polecam serum o skoncentrowanej formule składników aktywnych. Ponadto w zależności czy będzie wdrożone leczenie dermatologiczne, czy nie cennym uzupełnieniem będą zabiegi u kosmetologa (łagodzące, uszczelniające naczynia) oraz przestrzeganie pewnych zasad każdego dnia (np. unikanie opalania, sauny, solarium, gorących kąpieli, alkoholu, mocnej kawy i herbaty, pikantnych potraw itp.).

Pozdrawiam,

dr Ewa Szmaj

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie taka potrzeba zleci wykonanie badań dodatkowych .Następnie będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie. Serdecznie pozdrawiam i życzę miłego dnia.

www.lenartowiczclinic.pl