Jak powstrzymać trądzik różowaty w pierwszej fazie?

Parę dni temu wybrałam się do dermatologa, który stwierdził, że jestem w pierwszej fazie trądziku różowatego. Moje objawy to rumien, który trwa kilka godzin, pieczenie twarzy, a teraz nawet przekrwione oczy. Ale padni doktor powiedziała, że w takim stadium się nie leczy, tylko chroni twarz. Jakoś nie wydaje mi się, bo twarz chronię, a rumien jest.
ponad rok temu

Trądzik - podstawowe informacje

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

W terapii postaci rumieniowej z teleangiektazjami trądziku różowatego stosuje się głównie preparaty kosmetyczne do cery naczynkowej (dostępne w aptekach) oraz odpowiednie preparaty do mycia twarzy, które łagodzą stan zapalny. Warto pamiętać o odpowiedniej ochronie twarzy przed nagłą różnicą temperatur - wskazane jest używanie kremów barierowych przed wyjściem zimą na dwór, proszę również unikać sauny, solarium, gorących kąpieli.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0

Witam oczywiście, w tej fazie leczenia lekarz powinien po konsultacji przepisać Pani odpowiednie leki do smarowania na skórę. Można również wykonać laser IPL aby wzmocnić naczynia na twarzy oraz jesli stan skóry pozwala wykonać można peeling migdałowy twarzy. Serdecznie zapraszam na konsultację.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty