Leczenie trądziku różowatego

Trądzik objawia się nie tylko nieestetycznymi krostkami. Może również przybierać postać czerwonych plam. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o trądziku różowatym.

Witam
Skórę z trądzikiem różowatym musi Pani traktować jako szczególnie wrażliwą. Z kosmetyków powinna Pani wybierać tylko te bardzo delikatne do skór naczyniowych i wrażliwych. Należy pamiętać o stosowaniu filtrów UV, co najmniej SPF 30, najlepiej mineralne. Aktywne kosmetyki, np. przeciwzmarszczkowe nie są dla Pani, ponieważ mogą nasilić trądzik. W przypadkach zaostrzenia powinna pani stosować Metronidazol ( Rozex ) i kwas azelainowy ( Skinoren ). Należy unikać rozgrzewania, zmian temperatury, ostrych przypraw, kawy. z zabiegów gabinetowych może być peeling migdałowy lub azelainowy oraz zamykanie naczyń Veinwave, IPL lub laserem.
Pozdrawiam
Iwona Radziejewska

Absolwentka Akademii Medycznej i Podyplomowej Szkoły Medycyny Estetycznej.
0

Warto pamiętać o 1 zasadzie - nie przesuszamy cery .
Ważne jest aby skonsultować się ze specjalistą, który dobierze nam odpowiednie leki doustne, maści do smarowania na skórę oraz dobierze zabiegi lecznicze.
W domu należy pamiętac o wykonywaniu regularnym peelingów skóry- najlepiej enzymatyczny aby uniknąć dalszego podrażniania skóry. Stosujemy do przemywania skóry płyn micelarny lub tonik bez alkoholu, żel do mycia skóry bez alkoholu. Krem powinien być do cery naczyniowej lub cery z trądzikiem różowatym,i pamiętamy o stosowaniu regularnym preparatów zaleconych przez lekarza. W okresie większego nasłonecznienia pamiętamy aby zabezpieczyć skórę kremem z filtrem SPF50.

Z zabiegów leczniczych najczęściej stosuje się laser IPL na wyciszenie i złagodzenie rumienia na twarzy oraz peeling migdałowy.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy