Trądzik różowaty u 30-latki

Dzien dobry. Mam 30 lat i od 10 lat zmagam sie z tradzikiem rozowatym. Chodzilam do roznych specjalistow dermatologow i wtdalam mnostwo pieniedzy na bezskuteczne leczenie. Dwa razy leczylam sie sterydami Aknenorminem i niestety po kilku miesiacach problem powracal. Prosze o jakas porade czy jest szansa to wyleczyc calkowicie? Choruje na tarczyce ale nie lecze jej. Czy tradzik moze miec cos wspolnego z nieleczona tarczyca? Prosze o pomoc. Dziekuje.

Witam , niestety wyleczyć całkowicie nie można ale można znacznie zmniejszyć objawy , proponuję skojarzone leczenie laserem i zabiegami kosmetologicznymi połączone z terapią domową , zapraszam na konsultację.

Warto pamiętać o 1 zasadzie - nie przesuszamy cery .
Ważne jest aby skonsultować się ze specjalistą, który dobierze nam odpowiednie leki doustne, maści do smarowania na skórę oraz dobierze zabiegi lecznicze.
W domu należy pamiętac o wykonywaniu regularnym peelingów skóry- najlepiej enzymatyczny aby uniknąć dalszego podrażniania skóry. Stosujemy do przemywania skóry płyn micelarny lub tonik bez alkoholu, żel do mycia skóry bez alkoholu. Krem powinien być do cery naczyniowej lub cery z trądzikiem różowatym,i pamiętamy o stosowaniu regularnym preparatów zaleconych przez lekarza. W okresie większego nasłonecznienia pamiętamy aby zabezpieczyć skórę kremem z filtrem SPF50.
Z zabiegów leczniczych najczęściej stosuje się laser IPL na wyciszenie i złagodzenie rumienia na twarzy oraz peeling migdałowy.