Jak zniwelować problem ze skórą naczyniową?
Witam,Mam 26 lat i od około 5 lat problem ze skóra naczyniową, który tylko się pogarsza. Po zmianie temperatury, wypiciu alkoholu, prysznicu, a czasem nawet bez żadnej przyczyny moja skóra zaczyna robić się czerwona, powstają bordowe wybroczyny które palą twarz, klatkę piersiową, plecy a czasem całe ciało. Po około godzinie zaczerwienienia znikają i pojawia się silny ból głowy.Mam unormowane ciśnienie i zapalenie tarczycy-unormowane. Tomograf jak i inne badania nie odbiegają od norm.Pomocy.Mati

MĘŻCZYZNA, 26 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
95 poziom zaufania
Konieczna wizyta u lekarza dermatologa i diagnostyka Ew badania hormonalne bardziej nadnerczy
Proszę udać się do lekarza medycyny estetycznej na konsultację. Po obejrzeniu stanu skóry lekarz dobierze odpowiednie zabiegi. Najczęściej stosuje się zabieg z użyciem lasera IPL na wyciszenie naczyń,, leczenie farmakologiczne oraz dobiera się prawidłowa pielęgnację domową.
Warto pamiętać o 1 zasadzie - nie przesuszamy cery .
Ważne jest aby skonsultować się ze specjalistą, który dobierze nam odpowiednie leki doustne, maści do smarowania na skórę oraz dobierze zabiegi lecznicze.
W domu należy pamiętac o wykonywaniu regularnym peelingów skóry- najlepiej enzymatyczny aby uniknąć dalszego podrażniania skóry. Stosujemy do przemywania skóry płyn micelarny lub tonik bez alkoholu, żel do mycia skóry bez alkoholu. Krem powinien być do cery naczyniowej lub cery z trądzikiem różowatym,i pamiętamy o stosowaniu regularnym preparatów zaleconych przez lekarza. W okresie większego nasłonecznienia pamiętamy aby zabezpieczyć skórę kremem z filtrem SPF50.
Z zabiegów leczniczych najczęściej stosuje się laser IPL na wyciszenie i złagodzenie rumienia na twarzy oraz peeling migdałowy.