Naczynka na policzkach u 23-latka

Witam moja corka ma 23 lata na policzkach ma naczynka czy jest moziiwosc usuniecia i czy nie bedzie sladow bardzo widocznych jaki koszt tego zabiegu ?Prosze o termin wizyty .Druga sprawa na czole mam bllizne po naczyniaku i dwie duze po ospie mam 45lat czy mozna to jakos skorygowac gdyz blizny sa biale a reszte czoła ciemniejsza bardzo sie to rzuca w oczy ,wstydze sie bardzo tego dziekuje za kazda odpowiedz załamana .

Witam Panią,

1 część pytania - w zależności od rozległości zmian naczyniowych oraz rodzaju zmiany - stosuje się odpowiednie długości lasera. Nie zostają ślady po dobrze przeprowadzonych zabiegach. Koszty są różne w zależności od miejsca i rodzaju lasera.
2. a propos blizn - wszystko zależy od kształtu, głębokości blizny ale niezmienne pozostaje, że proces leczenia blizn jakimkolwiek sprzętem wymaga czasu. Nie ma niczego co "usuwa" blizny natychmiast. Jest wiele metod: lasery frakcyjne, Dermapen, podcinanie, ostrzykiwanie, ścieranie...

Jeśli będę mogła jeszcze pomóc to pozostaję do dyspozycji
Agnieszka Gomolińśka

Teleangiektazje, czyli trwale poszerzone małe naczynia, m. in. na skórze twarzy, można skorygować serią zabiegów z uzyciem lasera Nd;Yag. Koszt 1 zabiegu, w zależności od ilości zużytych impulsów laserowych, waha się od 200 do 500 zł. Odnośnie starych blizn, być może wskazane byłyby zabiegi z użyciem lasera Co2.

Witam nie wiem czy córka ma rumień czy popękany naczynki -widoczne żyłki
Proszę udać się do lekarza medycyny estetycznej na konsultację. Po obejrzeniu stanu skóry lekarz dobierze odpowiednie zabiegi. Najczęściej stosuje się zabieg z użyciem lasera IPL na wyciszenie naczyń, lub innymi laserami, leczenie farmakologiczne oraz dobiera się prawidłowa pielęgnację domową.
Warto pamiętać o 1 zasadzie - nie przesuszamy cery .
Ważne jest aby skonsultować się ze specjalistą, który dobierze nam odpowiednie leki doustne, maści do smarowania na skórę oraz dobierze zabiegi lecznicze.
W domu należy pamiętac o wykonywaniu regularnym peelingów skóry- najlepiej enzymatyczny aby uniknąć dalszego podrażniania skóry. Stosujemy do przemywania skóry płyn micelarny lub tonik bez alkoholu, żel do mycia skóry bez alkoholu. Krem powinien być do cery naczyniowej lub cery z trądzikiem różowatym,i pamiętamy o stosowaniu regularnym preparatów zaleconych przez lekarza. W okresie większego nasłonecznienia pamiętamy aby zabezpieczyć skórę kremem z filtrem SPF50.

2. bliznę należy obejrzeć aby móc dobrać odpowiednią metodę jej spłycenia, wypełnienia. Najczęściej stosuje sie zabiegi plasma iq, peelingi medyczne , jeślijest to blizna z ubytkiem skóry można wypełnić kwasem hialuronowym. Po konsultacji lekarz dobierze odpowiednią metodę jej leczenia.