Pękanie naczynek w obrębie nóg a odpowiednie działania

Mam 20 lat i problem z żyłami tzn. popękane naczynka na nogach i długie sieciowe żyły na udach z już powstałymi małymi fioletowymi żylakami. Czy można wykonywać jakieś zabiegi np. laserowe aby temu zapobiegać póki jestem młoda. Mój problem pojawił się gdy miałam 15 lat i wciąż się rozwija. Po stojącej pracy nogi puchną i czuję jakby cały coś mi pływało albo chodziło w nogach. Ile kosztuje leczenie i jak leczyć oczywiście żadne maści z arniki mi nie pomagają ani wapienko czy witamina C.

W pierwszej kolejności należy wykonać badanie USG Doppler układu żylnego kończyn dolnych. W zależności od jego wyniku chirurg przedstawi Pani dostępne opcje terapeutyczne. Jeśli wynik badania będzie prawidłowy, defekty estetyczne w postaci pajączków naczyniowych można usunąć laserowo 9polecam lasery Fotona, CynoSure, Gemini), natomiast wenulektazje (większe, fioletowe, poszerzone naczynia) skleroterapią. Natomiast sama korekcja defektów estetycznych nie ma sensu, jeśli cierpi Pani na przewleką niewydolność żylną - w takim przypadku w pierwszej kolejności należy leczyć, a dopiero później zająć się wyglądem nóg.

Witam
Powinna Pani zacząć od oceny stanu żył badaniem USG-Doppler. Większe naczynia siatkowate najlepiej zamknąć skleroterapią, mniejsze można zlikwidować laserem. warto to zrobić, ponieważ problem będzie postępował. Profilaktycznie podczas stojącej pracy powinna Pani stosować specjalne wyroby kompresyjne.
Pozdrawiam
Iwona Radziejewska