Duże naczynka na nogach i brzuchu

Mam 24 lata i mam bardzo duze naczynka na nogach brzuchu , Mam tarczyce od 2 lat ale juz wszystko w normie . Zrobiłam sobie 3 zabiegi laserem Dio Lite na nogi jeszcze mam 6 , ale nie widze efektow po tych zabiegach... Czy moze byc tak ze pogorszylo sie ? bo wydaje mi sie ze ich coraz wiecej jest ... Czy robic zabieg w czerwcu lipcu czy zrezygnowac ? na codzien duzo siedze troche chodze , nie dzwigam zbyt ciezkich rzeczy

Witam, jest Pani młodą kobietą i mimo to naczynka mogą stanowić problem nie tylko kosmetyczny, zwłaszcza jeśli chodzi o te zlokalizowane na brzuchu, czasem może to być oznaka choroby wątroby będąca następstwem jej marskości dlatego przede wszystkim proponuję wykonać usg brzucha i tzw. próby wątrobowe, jeżeli wyniki badań będą w normie trzeba rozważyć inne czynniki, np. występowanie tego typu defektów rodzinnie. Dlatego polecam konsultację z wynikami badań z lekarzem. Lato nie jest przeciwwskazaniem do zabiegów usuwania naczynek, nie należy się tylko opalać przed i po zabiegu. Pozdrawiam.

Dzień dobry, zabiegi laserowe lepiej odłozyć w czasie do momentu nieco mniejszego nasłonecznienia - tak będzie bezpiecznie dla Pani. Ryzyko powstawania przebarwień należy jak najbardziej minimalizować.

Witam
Myślę, że powinna Pani zacząć od konsultacji z flebologiem i wykonania badania USG- Doppler układu żylnego. Możliwe, że lepszym rozwiązaniem będzie wykonanie zabiegów skleroterapii większych naczyń, a dopiero później zamknięcie mniejszych naczyń laserem.