Cera naczynkowa a obecność pajączków na nogach

Witam. Mam 27 lat. Mam cerę naczynkową ale niedawno zauważyłam, że pękają mi też naczynka na nogach. Na razie są to małe pajączki. Miewam czasami też uczucie obolałych i ciężkich nóg. Nie wiem czy to nie od tego. Kupiłam z firmy redblocker serum punktowe i tabletki lecz w tych tabletkach jest mało diosminy. Czy warto wybrać inny lek? Jak zapobiegać temu i co robić by więcej ich nie było? Czy da się je usunąć bez lasera? iść z tym do dermatologa czy małe pajączki to nie powód do takiej wizyty?

Dzień dobry

Jeżeli miewa Pani uczucie obolałych i ociężałych nóg zalecam wykonanie badania usg naczyniowego metodą Dopplera by sprawdzić czy przepływ krwi jest prawidłowy.
Aby zapobiegać pękającym naczynkom na nogach można stosować odpowiednie wyroby uciskowe (podkolanówki, pończochy lub rajstopy), zadbać o zdrowy tryb życia tzn dużo aktywności ruchowej, właściwe odżywianie oraz zakupić w aptece leki/suplementy diety obkurczające naczynia krwionośne.
W momencie gdy już Pani ma tzw. pajączki usunąć je można tylko poprzez laserowe zamykanie poszerzonych naczynek.

Pozdrawiam

Można pajączki usunąć u lekarza medycyny estetycznej za pomocą skleroterapii, a jako profilaktykę zalecam noszenie rajstop przeciwzylakowych, stosować diosminę lub diohespan

Witam
powinna Pani zacząć od wizyty u flebologa i wykonać badanie USG żył kończyn dolnych, aby sprawdzić czy jest to tylko defekt kosmetyczny. Najczęściej tego typu problemy są dziedziczne, ale może się do tego przyczyniać siedzący tryb pracy, terapia hormonalna, uv. Pajączki można usunąć skleroterapią , laserem lub Veinwave.

Proponuję w pierwszej kolejności wykonać badanie USG Doppler układu żylnego kończyn dolnych, ponieważ poszerzone naczynka mogą być pierwszym objawem rozwijającej się przewlekłej niewydolności żylnej. Jeśli wynik badania będzie prawidłowy, defekty estetyczne można skorygować laseroterapią.