Jak leczyć pajączki na nogach?

Mam 35lat, na kończynach dolnych mam dużą ilość pajączków czerwonych i fioletowych. Po ciąży jest ich więcej. Chirurg ogólny powiedział, że to nie jest niewydolność żylna tylko ewentualnie zmiany do poprawy kosmetycznej. Chciałabym to przebadać i ,,naprawic,, bo coraz bardziej wstydzę się swoich nóg. Mam również wątpliwości czy opinia lekarska jaka otrzymałam jest prawdziwa, skoro była wykonana na podstawie obejrzenia nóg, bez żadnych badań. Co powinnam zrobić? Pójść na konsultacje jeszcze raz na konsultacje do chirurga ale naczyniowego? Czy do flebologia? Czy powinnam najpierw zrobić USG Doppler i z wynikiem udać się dopiero do któregoś z tych specjalistów?

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza medycyny estetycznej. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. Na drobne pajączki na nogach stosuje sie zabieg skleroterapii.

Najlepiej od razu udać się do chirurga-flebologa, który sam wykona USG Doppler. Zmiany estetyczne najlepiej usuwać laserem Nd:Yag, a większe ( jak poszerzone żyły sieciowe) - skleroterapią.