Zapytaj lekarza

7 4 0 , 5 9 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Pajączki naczyniowe na nogach u 26-letniej kobiety

Witam. Jestem 26 letnią kobietą. Martwią mnie liczne pajączki naczyniowe ,które od około miesiąca zaczęły pojawiać się na moich nogach, głownie na udach. Prowadzę dosyć aktywny tryb życia,nie stoję, bądź siedzę długo w jednej pozycji. W mojej rodzinie babcia chorowała na żylaki nóg, u rodziców nie występuje ten problem. Dodam że od 5 lat stosuje antykoncepcję hormonalną i czy to tabletki mogły by spowodować ten problem? czy wskazane jest usg doppler?czy to może być objaw choroby układu krążenia?
KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu

Jak pozbyć się uczucia ciężkich nóg?

Witam proszę udać się do kliniki medycyny estetycznej takie pajączki po konsultacji można pozamykać za pomocą skleroterapii, jeśli będzie potrzeba lekarz wcześniej zleci odpowiednie badanie.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0

Witam
Powinna Pani jak najszybciej wykonać badanie usg Doppler, aby sprawdzić stan układu żylnego. Niestety antykoncepcja hormonalna ma bardzo niekorzystny wpływ na żyły i często stymuluje powstawanie "pajączków". Polecam konsultację z flebologiem, który zrobi badanie i dobierze najlepszą metodę leczenia.

Absolwentka Akademii Medycznej i Podyplomowej Szkoły Medycyny Estetycznej.
0

Proponuję w pierwszej kolejności wykonać badanie USG Doppler układu żylnego kończyn dolnych, ponieważ pojawiające się pajączki mogą być pierwszym objawem przewlekłej niewydolności żylnej. Jeśli wynik badania będzie prawidłowy; pajączki stanowią tylko defekt estetyczny, który można skorygować laseroterapią.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy