Pajączki naczyniowe na nogach u 26-letniej kobiety

Witam. Jestem 26 letnią kobietą. Martwią mnie liczne pajączki naczyniowe ,które od około miesiąca zaczęły pojawiać się na moich nogach, głownie na udach. Prowadzę dosyć aktywny tryb życia,nie stoję, bądź siedzę długo w jednej pozycji. W mojej rodzinie babcia chorowała na żylaki nóg, u rodziców nie występuje ten problem. Dodam że od 5 lat stosuje antykoncepcję hormonalną i czy to tabletki mogły by spowodować ten problem? czy wskazane jest usg doppler?czy to może być objaw choroby układu krążenia?

Witam proszę udać się do kliniki medycyny estetycznej takie pajączki po konsultacji można pozamykać za pomocą skleroterapii, jeśli będzie potrzeba lekarz wcześniej zleci odpowiednie badanie.

Proponuję w pierwszej kolejności wykonać badanie USG Doppler układu żylnego kończyn dolnych, ponieważ pojawiające się pajączki mogą być pierwszym objawem przewlekłej niewydolności żylnej. Jeśli wynik badania będzie prawidłowy; pajączki stanowią tylko defekt estetyczny, który można skorygować laseroterapią.