Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 6 1 , 2 6 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Układ krwionośny: Pytania do specjalistów

Czy mogę mieć choroby układu krążenia?

Witam, zaobserwowałam wylew krwi pod skórą na dłoniach. Pierwszy raz rok temu między palcami, drugi raz dziś na zgieciu palca wskazującego. Ręką lekko zdretwiala, a miejsce wylewy bolało. Szybko zniknął fioletowy ślad, po około 1-2h nie było śladu. U członków... Witam, zaobserwowałam wylew krwi pod skórą na dłoniach. Pierwszy raz rok temu między palcami, drugi raz dziś na zgieciu palca wskazującego. Ręką lekko zdretwiala, a miejsce wylewy bolało. Szybko zniknął fioletowy ślad, po około 1-2h nie było śladu. U członków mojej rodziny występują poważne choroby układu krążenia. Czy ja również powinnam się martwić?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy te objawy mogą zatem świadczyć o nerwicy lękowej?

Dzień dobry. Od dwóch miesięcy cierpię na bardzo silne kołatania serca , mam wysoki puls oraz bardzo dużo się pocę i szybko mecze . Jestem osobą z dużymi lękami, która ciągle się zamartwia i wszystko i żyje w nieustannym strachu,... Dzień dobry. Od dwóch miesięcy cierpię na bardzo silne kołatania serca , mam wysoki puls oraz bardzo dużo się pocę i szybko mecze . Jestem osobą z dużymi lękami, która ciągle się zamartwia i wszystko i żyje w nieustannym strachu, którego nie potrafię racjonalnie wyjaśnić . Dwa dni temu byłem u kardiologa , zrobionoi EKG oraz echokardiografie , które wyszły lepiej niż w normie . Serce w stanie idealnym i układ krążenia. Robiłem też badanie TSH by wykluczyć tarczycę , również w normie . Czy te objawy mogą zatem świadczyć o nerwicy lękowej ?
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Agnieszka Bartczak
Mgr Agnieszka Bartczak

Co oznaczają te wyniki USG jamy brzusznej?

badanie usg jamy brzusznej Trzustka prawidłowej wielkości o jednorodnej echogeniczności z nieposzerzonym przewodem Wirsunga. Wątroba niepowiększona o prawidł. echog. z prawidłowym układem naczyniowym. Drogi żółciowe wewnątrzwątrobowe PŻW i żyła wrotna nieposzerzone. Pęcherzyk żółciowy niepowiększony, cienkościenny, echoujemny. Śledziona niepowiększona o jednorodnej... badanie usg jamy brzusznej Trzustka prawidłowej wielkości o jednorodnej echogeniczności z nieposzerzonym przewodem Wirsunga. Wątroba niepowiększona o prawidł. echog. z prawidłowym układem naczyniowym. Drogi żółciowe wewnątrzwątrobowe PŻW i żyła wrotna nieposzerzone. Pęcherzyk żółciowy niepowiększony, cienkościenny, echoujemny. Śledziona niepowiększona o jednorodnej echog. Obydwie nerki o prawidłowym położeniu, kształcie i wielkości, z prawidłową echostrukturą miąższu bez cech kamicy i zastoju. Pola nadnerczowe wolne. Pęcherz moczowy gładkościenny niewypełniony. W miejscu wyczuwalnego oporu widoczny obszar o wym. 131x11x81 czy moze 131x110x81 - bo tu zero nie wiem czy skreslone czy dopisane o niejednorodnej echogeniczności prawdopodobnie powiązany z drogami rodnymi. Duże naczynia jamy brzusznej i przestrzeń zaotrzewnowa prawidłowe w obrazie usg. ginekolog za dwa dni ale proszę mi coś powiedzieć wiecej, czego mam się spodziewać?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Dlaczego mam powiększoną źrenicę w jednym oku?

Witam. Od póltora roku mam powiekszoną źrenicę w lewym oku, a oko jest napuchnięte. Czuje tez dzinwy ucisk w szczęce i jakby takie ciągniecie od szyi. Zaczęlo się od bolo szczeki i ogolnie zlego smopoczucie, ktore doporwadzalo do nadwrazliwosci a... Witam. Od póltora roku mam powiekszoną źrenicę w lewym oku, a oko jest napuchnięte. Czuje tez dzinwy ucisk w szczęce i jakby takie ciągniecie od szyi. Zaczęlo się od bolo szczeki i ogolnie zlego smopoczucie, ktore doporwadzalo do nadwrazliwosci a po pol roku pojawil sie problem z okiem. Bylam u kilku oklulistow, zrbiono mi badanie dna oka, oraz tzw. tommografie oka. Wyniki byly w normie. Bylam u neurologa, ktory zlecil mi rezonans magetyczny glowy z i szyi z rozmazem (żeby zaobserwować tez uklad krwionosny), tommografie komuterowa glowy oraz wykluczyc choroby takie jak stwardnienie rozsiane. Wszystkie wyniki byly w normie. Zrobiono mi badanie krwi. Wyniki tez w normie. Pani doktor sprobowala dwoch terapii, pierwsza z nich to leki antypadaczkowe. Niestety bez poprawy. Druga z nich to Diazepam czyli valium, niestety tez nie bylo poztywnych skutkow. Nie wiem juz co jeszcze moge zbadac, co to moze być... Powiem, ze wcale nie czuję poprawy i bardzo ciężko mi z tym życ. Mam 28 lat, dobrą pracę, raczej mało stresujące życie. Uprawiam sport, odżywiam sie dobrze. Prosze o pomoc!
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy jest to prawidłowy opis?

Witam. Niedawno miałem wykonany rezonans głowy z kontrastem. Badanie zlecił neurolog z powodu pozagalkowego zapalenia nerwu wzrokowego, drętwienia ręki i braku odruchów brzusznych. Badanie miało wykluczyć lub potwierdzić związek z SM. Mam jednak wątpliwości c do opisu badania(być... Witam. Niedawno miałem wykonany rezonans głowy z kontrastem. Badanie zlecił neurolog z powodu pozagalkowego zapalenia nerwu wzrokowego, drętwienia ręki i braku odruchów brzusznych. Badanie miało wykluczyć lub potwierdzić związek z SM. Mam jednak wątpliwości c do opisu badania(być może niesłuszne). Lekarz radiolog opisując wynik napisał że badanie było celowane na kąty mostowo móżdżkowe, które nie wykazują konfliktu naczyniowo nerwowego. Pozatym układ komorowy symetryczny,struktury pośrodkowe bez przemieszczeń, zawartość siodła tureckiego bez patologii, morfologia zatok zachowana. Czy jest to prawidłowy opis? Wyszukiwałem sobie inf o tych kątach i te struktury odpowiadają raczej za jakieś szumy uszne których ja nie mam. Nie powinny być opisane inne rejony mózgu?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy sport może spowodować przerost serca?

Witam, Chciałbym zacząć uprawiać żeglarstwo turystyczne, ale ostatnio wyczytałem, że żeglarstwo nawet w formie turystyki jest aktywnością wyczynową, w której ogromy wpływ mają wysiłki statyczne (izometryczne) bardzo obciążające układ sercowo-naczyniowy, przez co mogą prowadzić do przerostu serca. Ogólnie nie mam... Witam, Chciałbym zacząć uprawiać żeglarstwo turystyczne, ale ostatnio wyczytałem, że żeglarstwo nawet w formie turystyki jest aktywnością wyczynową, w której ogromy wpływ mają wysiłki statyczne (izometryczne) bardzo obciążające układ sercowo-naczyniowy, przez co mogą prowadzić do przerostu serca. Ogólnie nie mam problemów kardiologicznych i chciałbym to uprawiać, ale obawiam się czy po kilku/kilkunastu latach ewentualnego pływania nie będę mieć problemów z sercem. Pozdrawiam
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Czy to może być szkodliwe dla układu krążenia?

Mam taki zwyczaj, że niektóre posiłki jem, siedząc w fotelu. Czy trzymanie przez pewien czas podczas tej czynności zgiętych rąk jest szkodliwe dla układu krążenia i powinno się tego unikać?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Jakie są przyczyny takich objawów u 26-latka?

Witam. Mam 25 lat mężczyzna. Szukam pomocy z moim problemem, z którym borykam się dłuższy czas i przy okazji nabawiłem się nerwicy (leczenie psychiatryczne wdrożone). Mianowicie mam masę dziwnych chaotycznych objawów na całym ciele: dziwne bicia serce/żył i pochodnych... Witam. Mam 25 lat mężczyzna. Szukam pomocy z moim problemem, z którym borykam się dłuższy czas i przy okazji nabawiłem się nerwicy (leczenie psychiatryczne wdrożone). Mianowicie mam masę dziwnych chaotycznych objawów na całym ciele: dziwne bicia serce/żył i pochodnych po wstaniu z łóżka / dynamicznym ruszeniu. Nad sercem/na górze serce. Okolice.gornej części aorty czuje kilka bardzo silnych uderzeń serca (lub pulsu). Jakbym miał opisać to swoimi słowami - taka niewydolność serca, jakby przez tą chwilę nie dawało rady ale po chwili się stabilizowało. Kardiolog zrobiony ekg usg próba wysiłkowa i NIC nie wykazało. Dodatkowo duszności/problemy z oddechem. Od wielu lat mam wrażenie jakby mój oddech jest taki nazwijmy płytki, często nie satysfakcjonujący, powoduje to przy okazji że w trakcie aktywności fizycznej od razu mam zadyszkę (ale biegać dalej mogę i będę dyszał strasznie ale dam radę). Z biegiem czasu doszły takie objawy jak: nerwobóle w klatce piersiowej, kręgosłupie, przechodzący prąd (chyba nerwoból) przez całe ciało np przez rękę czy kręgosłup, rzadziej uderza w nogi), do tego napięciowe bóle głowy (ale może przez nerwicę) w przypadkowych miejscach głowy, nie jakimś konkretnym, dodatkowo mam wiecznie baardzo zimne dłonie. W zimę żadne rękawiczki nie dają rady, a w okolicach 10 stopni są bardzo zimne. 3-4 stopnie i są praktycznie zamarznięte i sztywnieją, w nocy coraz częściej drętwieje mi lewa ręką a w prawej bolą palce - przechodzi po rozruszaniu, w ciągu dnia widać że mam problemy z oboma nadgarstkami z naciskiem na ból kciuków, dodatkowo odkąd pamiętam mam 'wąskie' gardło jak jem obiad czy bułki często mi jedzenie zatrzymuje się w gardle i muszę popić wodą by przeleciało, miewam ataki ciepła na twarzy - górna część policzka robi się ciepła i jakby piecze coś ala po opalaniu (nawet w zimę), do tego regularnie czuje sie zmęczony i ogólnie samopoczucie że najchętniej bym sobie odpoczywał w łóżku, często mam taką mgłe przed oczami że patrzę na krajobraz przed sobą (głównie ja zewnątrz) i czuję sie taki zamroczony, oczy się przymykają i czuję jakby świat mnie przytłaczał coś w tym stylu, masa dziwnych objawów jakby organizm powoli zaczął się sypać. Kardiolog robiony dwukrotnie i nic. Z krwi wszystkie podstawowe badania są w porządku poza troszkę podwyższonym cholesterolem i trojglicerydami 225 i 150. Bolerioze wykluczona, w międzyczasie neurolog zdiagnozował lekką tezyczke, ale leczenie nie przynosi rezultatów ansama tężyczka z krwi wzorowo wszystko. Lekarz zakaźny nic nie znalazł. Z ważnych informacji na mój temat które.moga być przydatne: raczej siedzący tryb życia, ale bez przesady; zdecydowanie od dłuższego czasu mam problemy z kręgosłupem, moja dieta jest bardzo biedna, nie jem w ogóle warzyw i mało owoców, głównie mięso, jakieś bułki z czymś, czasem coś słodkiego/słona przekąska. Waga 93kg przy 180cm lekka nadwaga od wielu lat. lekarze rozkładają ręce, urywa się z nimi kontakt bo nie wiedzą gdzie dalej poprowadzić. Sprawdzając wszystkie istniejące choroby świata moimi tropami są lub były: bolerioza pasowała idealnie, że mam ją ukrytą ale wykluczylem z krwi, choroba układu krążenia.. ale gdzie szukać jak kardiolog nic nie wymyślił? Problemy z układem nerwowym, ale gdzie szukać przyczyny? Neurolog zbadał od stóp do głowy i poza tężyczka nic mądrego nie wymyślił, myślałem też o tarczycy jakas niedoczynność/Hashimoto bo robiłem tylko TSH to wynik około 2.5, myślałem o jakimś niedotlenieniu mózgu czy czymś w tym stylu (często leżąc czuje na głowie bicie serca, czy przy uchu). Tak na prawdę wiele schorzeń by pasowało a ja już powoli się poddałem gdzie znaleźć przyczynę. Pozdrawiam
odpowiada 1 ekspert:
Naturopata Fitoterapeuta spec medycyny naturalnej Mariusz Bek
Naturopata Fitoterapeuta spec medycyny naturalnej Mariusz Bek

Dlaczego miałam skok tętna?

Dzień dobry, Wczoraj miałem bardzo nietypową (jak dla mnie) sytuację. Podczas prysznica momentalnie w przeciążyć jednej, dwóch sekund moje tętno skoczyło o dobre 50. Napewno grubo powyżej 100. Było to powiązane z dusznością (lecz duszność nastąpiła chwilę po ataku tętna.... Dzień dobry, Wczoraj miałem bardzo nietypową (jak dla mnie) sytuację. Podczas prysznica momentalnie w przeciążyć jednej, dwóch sekund moje tętno skoczyło o dobre 50. Napewno grubo powyżej 100. Było to powiązane z dusznością (lecz duszność nastąpiła chwilę po ataku tętna. Potem w przeciągu dwóch minut tętno spadało, aż sobie spadło do normalnego poziomu. Odczucie jakie miałem przy tym skoku tętna to nie tylko nieprawdopodobna szybkość uderzeń, ale także moc - no uczucie jakby kolokwialnie mówiąc to serducho miałoby wyskoczyć z klatki. Pierwszy raz zdarzyła mi się taka sytuacja. Nie mam stwierdzonych, żadnych chorób układu krwionośnego np. nadciśnienie itp. Oczywiście porada internetowa nie zastąpi wizyty u lekarza, ale czy istnieje jakieś schorzenie, zaburzenie, niedobór jaki może spowodować taki objaw? W przeciągu doby już to się nie powtórzyło.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Bartłomiej Grochot
Lek. Bartłomiej Grochot

Czy te duszności mogą sugerować, że mam astmę?

Od kilku miesięcy mam duszności i uczucie bólu w dolnej części gardła. Ból nie jest stały. Znika po przyjęciu środka o nazwie Berodual. Podczas ataków duszności odkszusza się nie wielka ilość flegmy. Zauważyłem też bardzo duży spadek formy. Zrobiłem... Od kilku miesięcy mam duszności i uczucie bólu w dolnej części gardła. Ból nie jest stały. Znika po przyjęciu środka o nazwie Berodual. Podczas ataków duszności odkszusza się nie wielka ilość flegmy. Zauważyłem też bardzo duży spadek formy. Zrobiłem badania krwi w których nie ma niczego co mogło by za niepokoić. W prześwietleniu klatki piersiowej zmian na płucach nie ma. Jest tylko powiększona sylwetka serca. Jestem nadcisnieniowcem i leczę nadciśnienie od kilkunastu lat. Duszności ustają po przyjęciu tego środka na kilka czasami kilkanaście godzin lecz zaczynają powracać coraz częściej. Mam też kłopot z alergią na jakąś witaminę. Gdy zjem zbyt wiele owoców lub warzyw dostaje wysypki. Biorę na tą dolegliwość lek Hitaksa. Czy te duszności to może być astma? Czy może jednak jakaś choroba układu krążenia.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Jak postępować przy nieprawidłowym metabolizmie wapnia?

Witam,od ponad roku walczę ze skutkami przyjmowania witD3, którą przepisał mi endokrynolog. Okazało się że należę do grupy osob które mają problem z metabolizmem wapnia. Jak wiadomo witD3 utrzymuje ten pierwiastek na wysokim poziomie, ograniczyłam spożycie produktów bogatych w wapń... Witam,od ponad roku walczę ze skutkami przyjmowania witD3, którą przepisał mi endokrynolog. Okazało się że należę do grupy osob które mają problem z metabolizmem wapnia. Jak wiadomo witD3 utrzymuje ten pierwiastek na wysokim poziomie, ograniczyłam spożycie produktów bogatych w wapń ale nadal w wynikach wychodzi poza skalę. Neurolog potwierdzil że to od witaminy ale kazał mi czekać aż cala się zużyje ,a to juz trwa ponad rok. Bardzo cierpię,objawy obejmują uklad nerwowy, mięśniowy, krążenia i trawienny. Przechodzę przez piekło,czy jest coś co mogłabym zrobić aby moje zdrowie wróciło? Bardzo proszę o pomoc. Witamina nie została przedawkowana. Wszystko co się ze mną dzieję ma związek z tym ze organizm nie potrafi sprawnie wykorzystywać i pozbywać się nadmiarów wapnia. Pije dużo wody gotowanej ale nawet to nie pomaga ;(
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Dlaczego bolą mnie nogi od kostek do kolan?

Witam. Jestem 4 miesiące po laparoskopi usunięcia pęcherzyka żółciowego. Od 2 tyg mam duzy problem z nogami od kostek do kolan. Jest to bol na calej tej dlugosci raz w wew czesci raz zew, pod kolanami. Niekiedy mam wrazenie ze... Witam. Jestem 4 miesiące po laparoskopi usunięcia pęcherzyka żółciowego. Od 2 tyg mam duzy problem z nogami od kostek do kolan. Jest to bol na calej tej dlugosci raz w wew czesci raz zew, pod kolanami. Niekiedy mam wrazenie ze pieczenia pod skora badz uczucia zimna. Puchną lekko stopy. Nie mam żylaków. Bol uniemożliwia mi długie stanie czy siedzenie. Internista stwierdził problemy z ukladem krążenia i przepisal lioton 1000. Poprawa na chwile. Czy powinnam się martwić , podejrzewać u siebie zakrzep. Czy to może być skutek uboczny zabiegu?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Bartłomiej Grochot
Lek. Bartłomiej Grochot

Czy pomiary x takiego urządzenia są miarodajne?

Witam Cierpię na zaburzenia układu krążenia i zastanawiam się nad zakupem smartwatch do monitorowania tętna w ciągu dnia. Czy pomiary z takiego urządzeniasą miarodajne z medycznego punktu widzenia?
odpowiada 1 ekspert:
dr n. med Monika Łukaszewicz
dr n. med Monika Łukaszewicz

Czy ten ból może mieć związek z układem krążenia?

Witam mam 38 lat mam ogromny problem ból zaczynający się od potylicy i ciągnie się przez bark łopatkę i z przodu pierś często wędruje mi ból albo w bark albo w pośladek przy czym drętwieje mi albo noga lewą albo... Witam mam 38 lat mam ogromny problem ból zaczynający się od potylicy i ciągnie się przez bark łopatkę i z przodu pierś często wędruje mi ból albo w bark albo w pośladek przy czym drętwieje mi albo noga lewą albo ręką jest to ból lewej strony .Mam pytanie czym może być to spowodowane jakie badania można wykonać oprócz rezonansu czy to jest sproblem z układem krążenia dziękuję bardzo
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Wiesław Łuczkowski
Lek. Wiesław Łuczkowski

Co oznacza opis EEG u 43-latka?

Uprzejmie proszę o pomoc w interpretacji wyniku EEG. Badanie w czuwaniu. Fale alfa 9-10 Hz ampl.do 55 uV tworzą wrzeciona w okolicach ciemieniowych, potylicznych oraz środkowo i tylnoskroniowych. W pozostałych okolicach występują fale theta 4-7 Hz ampl.do 25 uV... Uprzejmie proszę o pomoc w interpretacji wyniku EEG. Badanie w czuwaniu. Fale alfa 9-10 Hz ampl.do 55 uV tworzą wrzeciona w okolicach ciemieniowych, potylicznych oraz środkowo i tylnoskroniowych. W pozostałych okolicach występują fale theta 4-7 Hz ampl.do 25 uV i fale beta 15 Hz ampl.do 20 uV. Rz. obecna. Po HV 2-krotnie pojawia się czynność napadowa pod postacią serii fal theta 5-6 Hz ampl.40-50 uV synchroniczne i symetryczne w okolicach skroniowych. Wniosek: Czynność bioelektryczna mózgu zburzona w okolicach skroniowych - zmiany napadowe po HV. Badanie po jednokrotnej utracie przytomności w czasie nocnej wyprawy na 'sikanie' 10 miesięcy temu. Mój wiek 43 lata. Być może utrata przytomności była wynikiem przemęczenia i stresu, ale diagnozuję to i taki dostałem wynik EEG. Żadnych innych dodatkowych objawów ani chorób nie posiadam. Lekka bradycardia (średnio puls 62 i niskie tętno) - lekarz kardiolog nie widzi problemów w układzie krążenia (poza "musi Pan wolniej wstawać, a nie gwałtownie").
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska

Czy zdrowa osoba może przyjmować ten lek?

Czy można stosować lek Acard (ASA) w celu pierwotnej prewencji chorób układu krążenia? Mam 25 lat, brak przeciwwskazań, nie wystąpiły u mnie jakiekolwiek incydenty, uprawiam sport, dbam o właściwą dietę, wyniki badań też mam dobre, ale zależy mi na prewencji chorób układu krążenia. Czy zdrowa osoba może przyjmować ASA?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy mogę zrobić jeszcze jakieś badania?

Witam, mam49lat i od kilku lat niska morfologie, która ciągle spada. 2lata temu przeszłam zapalenie żył i badanie wskazało zakrzepice żył powierzchniowych. Ponieważ jestem osłabiona i boli mnie tylna cześć nóg zrobiłam badanie D. Dimerow i wyszło 1500. Chirurg... Witam, mam49lat i od kilku lat niska morfologie, która ciągle spada. 2lata temu przeszłam zapalenie żył i badanie wskazało zakrzepice żył powierzchniowych. Ponieważ jestem osłabiona i boli mnie tylna cześć nóg zrobiłam badanie D. Dimerow i wyszło 1500. Chirurg zlecił badanie doplera ale czy w tym czasie może zrobić jeszcze jakieś badania? Czy jest USG dopler całego układu krążenia, bo obawiam się że te nogi to tylko część moich zakrzepow.

Co oznacza wynik TK głowy u 37-latka?

Witam serdecznie, proszę o interpretację wyniku tk głowy: : Struktury mózgowia bez zmian ogniskowych , bez cech procesu kompresyjnego, bez obszarów restrykcji dyfuzji . Ognisk złogów hemosyderyny nie uwidoczniono. W jednej projekcji AX T2 FSE uwidoczniono przyśrodkowo od cześci przespoidłowej... Witam serdecznie, proszę o interpretację wyniku tk głowy: : Struktury mózgowia bez zmian ogniskowych , bez cech procesu kompresyjnego, bez obszarów restrykcji dyfuzji . Ognisk złogów hemosyderyny nie uwidoczniono. W jednej projekcji AX T2 FSE uwidoczniono przyśrodkowo od cześci przespoidłowej lewej tętnicy przedniej mózgu miękkotkankową zmianą w przyleganiu do naczynia wlk. 3,5 x4,3 mm(t x ap) - zmiana niejasna- artefakt, naddatek sygnału naczyniowego - do rozwazenia badanie z opcja naczyniowa - ango-TK/ MR . Układ komorowy nieposzerzony, bez cech ucisku i przemieszczeń. Rezerwa płynowa podpajęczynówkowa zachowana. W prawej zatoce szczękowej okręzne zgrubienia śluzówkowe do 3 mm. WNIOSKI: niejasna zmiana ogniskowa przy lewej tętnicy przedniej mózgu, poza tym OUN bez zmian ogniskowych serdecznie dziekuje
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy mam zaburzenia krążenia?

Dzień dobry. Mam 20 lat i od zawsze występują u mnie problemy wskazujące na być może nie do końca poprawne działanie układu krwionośnego. Występują u mnie prawie zawsze zimne stopy i dłonie, zawroty głowy podczas wstawania z pozycji leżącej... Dzień dobry. Mam 20 lat i od zawsze występują u mnie problemy wskazujące na być może nie do końca poprawne działanie układu krwionośnego. Występują u mnie prawie zawsze zimne stopy i dłonie, zawroty głowy podczas wstawania z pozycji leżącej lub siedzącej, słaba tolerancja na intensywny sport (często pojawiają się wtedy zawroty głowy i złe samopoczucie). Ostatnio zauważyłem również, że w okolicy lewej kostki mam bardzo twardą i przesuszoną skórę oraz kilka fioletowych plamek. Słabo również toleruje kofeinę i nikotynę. Przeciętnie moje ciśnienie oscyluje w okolicy 120/70. Miałem jakiś czas temu robione EKG którego wynik był normatywny. W tamtym roku miałem również morfologie. Hormony tarczycy również bez problemów. Głównym problemem u mnie jest jednak ciągłe zmęczenie, pojawiające się od razu i problemy ze skupieniem. Trwa to już prawie nie przerwanie od kilku lat. Czy może być to spowodowane problemami z układem krążenia, czy raczej przyczyny problemu szukać u kardiologa. Pozdrawiam
odpowiada 1 ekspert:
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek

Czy są jakieś przeciwwskazania do pracy w takich warunkach?

Dzień dobry, Pracuję w dużym sklepie spożywczym. Są dnie kiedy są zmiany cały dzień 8h w mikroklimacie w mroźni, chłodni, na odpieku (przy piecach). Wychodząc stamtąd po 8h przez ciągłą zmianę temperatur bo co chwilę się wchodzi do mroźni i... Dzień dobry, Pracuję w dużym sklepie spożywczym. Są dnie kiedy są zmiany cały dzień 8h w mikroklimacie w mroźni, chłodni, na odpieku (przy piecach). Wychodząc stamtąd po 8h przez ciągłą zmianę temperatur bo co chwilę się wchodzi do mroźni i wraca do pieców kręci mi się w głowie, na zmianę z bólem głowy, nie mogę się ogrzać, cały czas jest mi zimno. Do mroźni ubieram kurtkę, rękawiczki, czapkę ale i tak wychodząc czuję jakby mi się zatrzymało krążenie. Badania układu krzepnięcia miałam w porządku tylko INR trochę podwyższone. Od zawsze szybko marznę. Jakie są przeciwwskazania do pracy w mikroklimacie?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie
Patronaty