Czy muszę usunąć zęby leczone kanałowo?

Dzień dobry, mam 33 lata. Jestem osobą zdrową, bez żadnych chorób przewlekłych. Jedynie zastanawia mnie temat leczenia kanałowego. Mam komplet zębów (bez 2 wyrwanych do leczenia ortodontycznego). Z tym, że łącznie mam 10 zębów przeleczonych kanałowo. Stan jamy ustnej, dziąseł, śluzówki bardzo dobry, zęby również ładne po bondingu. Planuję zajść w ciążę. Naczytałam się i wystraszyłam toksyn, które wydzielają zęby leczone kanałowo co może byc przyczyną nowotworów / chorób układu krążenia. Czy to prawda? Czy ja mam wyrwać te zęby leczone kanałowo? Jestem bo CBCT i wszystkie zęby są ok.
KOBIETA, 33 LAT około miesiąca temu

Jeżeli na CBCT nie ma stanu zapalnego w kości przy wierzchołkach korzeni to znaczy że wszystko jest ok. Nasz organizm szybko reaguje na bakterie i jak by tam były to zrobi się stan zapalny w kości który będzie widoczny w tomografii. Te informacje które można znaleźć w internecie to wprowadzanie w błąd. Dotyczy starego sposobu leczenia jak kanały były niewypełnione prawidłowo a do leczenia używano pasty z antybiotykiem i sterydem. Nowoczesne leczenie kanałowe jest bezpieczne !!!