Czy te objawy mogą zatem świadczyć o nerwicy lękowej?

Dzień dobry. Od dwóch miesięcy cierpię na bardzo silne kołatania serca , mam wysoki puls oraz bardzo dużo się pocę i szybko mecze . Jestem osobą z dużymi lękami, która ciągle się zamartwia i wszystko i żyje w nieustannym strachu, którego nie potrafię racjonalnie wyjaśnić . Dwa dni temu byłem u kardiologa , zrobionoi EKG oraz echokardiografie , które wyszły lepiej niż w normie . Serce w stanie idealnym i układ krążenia. Robiłem też badanie TSH by wykluczyć tarczycę , również w normie . Czy te objawy mogą zatem świadczyć o nerwicy lękowej ?
MĘŻCZYZNA, 30 LAT ponad rok temu

Wpływ palenia na serce

Palenie tytoniu negatywnie wpływa m.in. na kondycję naszej skóry, zębów, czy włosów. Powiązane jest także z wystąpieniem nowotworu płuc, żołądka, krtani, przewlekłego zapalenia oskrzeli czy rozedmy płuc. Palacze są także narażeni na wystąpienie problemów z sercem.

Witam
W pierwszej kolejności należy wykonać badania aby wykluczyć medyczne podłoże Pana dolegliwości. Jeśli rzeczywiście z medycznego punktu widzenia wszystko jest OK, polecam kontakt z psychologiem bądź psychiatrą, którzy będą mogli ocenić czy Pana objawy związane są z zaburzeniami lękowy, oraz zastosują odpowiednie leczenie oraz terapię psychologiczną.
Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy