Czy są jakieś przeciwwskazania do pracy w takich warunkach?

Dzień dobry, Pracuję w dużym sklepie spożywczym. Są dnie kiedy są zmiany cały dzień 8h w mikroklimacie w mroźni, chłodni, na odpieku (przy piecach). Wychodząc stamtąd po 8h przez ciągłą zmianę temperatur bo co chwilę się wchodzi do mroźni i wraca do pieców kręci mi się w głowie, na zmianę z bólem głowy, nie mogę się ogrzać, cały czas jest mi zimno. Do mroźni ubieram kurtkę, rękawiczki, czapkę ale i tak wychodząc czuję jakby mi się zatrzymało krążenie. Badania układu krzepnięcia miałam w porządku tylko INR trochę podwyższone. Od zawsze szybko marznę. Jakie są przeciwwskazania do pracy w mikroklimacie?
KOBIETA, 27 LAT 7 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

istnieje kilka chorobowych przeciwwskazań do pracy w ekstremalnych temperaturach, należą do nich przede wszystkim: schorzenia układu krążenia - jeśli ma Pani problemy z krążeniem krwi, takie jak skłonność do zakrzepów, nadciśnienie tętnicze lub inne choroby sercowo-naczyniowe, praca w ekstremalnych temperaturach może zwiększać ryzyko powikłań; problemy z układem oddechowym - osoby z astmą, przewlekłymi chorobami płucnymi lub innymi schorzeniami układu oddechowego mogą doświadczać pogorszenia się stanu zdrowia w wyniku pracy w mikro klimatach, oprócz tego przeciwwskazaniem są problemy skórne, a także silna nadwrażliwość na zimno.

Niestety bez odpowiednich badań ciężko stwierdzić, czy praca w takim klimacie zagraża Pani zdrowiu. Zalecamy udanie się do lekarza medycyny pracy.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jakie-konsekwencje-pracy-w-mrozni

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.